کاربرد درب ضد سرقت

کاربرد درب ضد سرقت

کاربرد درب های ضد سرقت

کاربرد درب ضد سرقت در ساختمان ها؛ در سال های اخیر، کاربرد درب ضد سرقت در ساختمان ها افزایش یافته است.

این درب ها نسبت به درب های دیگر موجود در بازار از امنیت بالاتری برخوردار هستند ، همانطور که از نامشان مشخص است.از سیستم امنیتی و حفاظتی بالایی برخوردارند و مانع از ورود سارقین به داخل ساختمان می شوند. با نصب این درب ها در ساختمان ها احتمال سرقت به شدت پایین آمده و امنیت ساختمان بالا می رود.

در این بخش به معرفی انواع درب های ضد سرقت، ویژگی ها و مزایای استفاده از آن ها خواهیم پرداخت.

انواع درب ضد سرقت

سه نوع درب ایرانی، چینی ، ترک  در بازار موجود است که شما بستگی به نوع نیازتان می توانید یکی ازآنها را انتخاب کنید.

درب های ترک از کیفیت بالایی برخوردار هستند.نسبت به نوع دیگر آنها؛ البته درب های ساخت ایران نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و به دلیل تولید در داخل کشور، دارای قیمت مناسب تری می باشند. حتی در بین نمونه های چینی نیز درب های با کیفیت زیادی وجود دارد. بهتر است هنگام خرید تنها به کشور سازنده اکتفا نکرد و ویژگی های دیگر را نیز مهم بشمارید.

جنس درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت در دو نوع فلزی و چوبی موجود هستند که درب های آهنی از جنس فلز و یک نوع  فولاد که در پشت آن یک نوع شیشه آب دیده شده تعبیه شده است و درب های چوبی از جنس چوب.های مختلف مانند چوب راش ، گردوو ….ساخته می شوند، که در این میان درب های آهنی برای ورودی خارجی خانه ها و درب های چوبی بیشتر برای ورودی داخلی خانه ها استفاده میشوند که تفاوت چندانی با درب های معمولی ندارند.

کاربرد درب ضد سرقت

کاربرد درب ضد سرقت

بیشترین درب های ایمنی موجود در بازار را درب های چوبی تشکیل می دهند. این درب ها به دلیل شباهت به درب های معمولی از زیبایی بالاتری نسبت به درب های فلزی برخوردار هستند و تنوع طرح های آن ها نیز بیشتر می باشند. از این رو اغلب برای منازل مسکونی از این درب ها استفاده می شود. البته قیمت درب های چوبی اغلب بیشتر از درب های فلزی می باشند.

اجزای درب های ضد سرقت

این درب ها چند لایه بوده و از قطعات بسیار زیادی تشکیل می شوند. عایق، قفل، رویه در، ورقه فلزی، کلاف فلزی، دستگیره، لولا و چهارچوب در، از اجزای تشکیل دهنده این درب های امنیتی می باشند.

در داخل این درب ها اغلب از عایق پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده شده و به همین دلیل این درب ها علاوه بر امنیت بالا، عایق صوت و حرارت نیز می باشند.

ورقه فلزی و قفل های ضد سرقت از مهمترین اجزای تشکیل دهنده این درب ها می باشند. بدون استفاده از این دو مورد، درب های ضد سرقت به درب های معمولی تبدیل می شوند و دیگر کارایی خود را از دست خواهند داد. کیفیت قفل های ضد سرقت در این درب ها بسیار مهم است و تا حد بسیار زیادی بر امنیت درب اثرگذار می باشند.

این قفل ها دارای دو قفل در بالا و پایین درب می باشند که به عنوان قفل شب بند و قفل اصلی درب شناخته می شوند. با چرخاندن کلید داخل این قفل ها، 8 زبانه از دو جهت وارد چهارچوب درب می شوند. علاوه بر قفل های ضد سرقت کلیدی، می توانید از قفل های دیجیتال که شامل مدل های کارتی، اثر انگشتی و رمزدار هستند نیز استفاده کنید.

ویژگی های درب های ضد سرقت

این درب های امنیتی دارای ویژگی های زیادی هستند که امروزه توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده اند. این درب ها در برابر فشارهای خارجی بسیار مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارند. مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته و ایمنی بسیار زیادی دارند.

تنها ضعف این درب ها این است که ممکن است.به دلیل مقاومت بسیار بالا، در هنگام بروز حوادثی همچون آتش سوزی، که باید دسترسی گروه های کمکی با سهولت انجام شود، مشکل ایجاد کنند.

از سال های گذشته تاکنون، بسیاری از افراد برای حفظ ایمنی ساختمان خود از درب های آکاردئونی بر روی درب های.معمولی استفاده می کنند. اما این درب های فلزی لایه محافظ چندان مناسبی نیستند و سارقان به راحتی می توانند از سد آن ها عبور کرده و به درب معمولی راه پیدا کنند. درب های معمولی نیز به دلیل ضخامت کم دارای مقاومت زیادی نمی باشند و نیز یکی از بزرگترین ضعف های آن ها، لولاهای آن ها است که به راحتی قابل نفوذ می باشند.

ودر آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.