چگونگی اندازه گیری قفل درب

چگونگی اندازه گیری قفل درب

آگاهی کامل از چگونگی اندازه گیری قفل درب

 

چگونگی اندازه گیری قفل درب, امداد کلید رودبارانی با تبحر و مهارتی که در طی چند سال گذشته به دست آورده است، اندازه گیری قفل درب را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

شما برای اینکه بتوانید قفل مناسب را انتخاب کنید در ابتدا باید نسبت به اندازه گیری صحیح آن اقدام نمایید.

اگر اندازه گیری قفل درب برای شما با دقت بالایی انجام نشود، با ناهماهنگی که بین اندازه قفل درب مشاهده می کنید، مشکلات ریز و درشتی را بابت تضمین امنیت مکان مورد نظر خود باید انتظار داشته باشید.

معمولاً پیدا کردن قفل مناسب با اصول و قواعد خاصی امکان پذیر است. در این بین، کلیدسازی اصفهان می تواند با تبحر و مهارت کامل به انجام اندازه گیری ایده آل و دقیق قفل درب مربوطه بپردازد.

چگونگی اندازه گیری قفل درب

اندازه گیری قفل درب

پیدا کردن قفل مناسب برای درب متکی به اندازه‌گیری مناسب است. این اندازه‌گیری از لبه درب تا مرکز سوراخ برای مکانیزم قفل درب صورت می‌گیرد.

رایج‌ترین اندازه‌ برای قفل‌های مسکونی، 4/3 2 اینچ و 8/3 2 اینچ است. همچنین باید حفره و فضای قفل را نیز اندازه‌گیری کنید. سوراخ قفل قطر حفره‌ای است که در آن قفل نشسته است، همان حفره‌ای که برای اندازه گیری استفاده می‌کنید.

اندازه گیری فضای قفل، فاصله بین دو سوراخ قفل است که روی درب خود دارید، فرض کنید شما یک قفل درب دستگیره‌ای استاندارد و یک قفل کلید خور دارید.

اگر فقط یک قفل روی درب داشته باشید، دیگر به اندازه گیری فضای قفل نیازی ندارید. اما زمانی که تصمیم دارید یک قفل جدید به درب اضافه کنید باید تمامی اندازه‌گیری‌ها را انجام دهید و در جای مناسب سوراخ کاری کنید.

اندازه‌گیری صحیح از انجام کارهای اضافه خواهد کاست و از طرف دیگر اگر سوراخ کاری درست انجام نشود برای تصحیح آن ممکن است احتیاج به تعمیر کل درب پیدا کنید.

همیشه بعد از تعویض قفل‌ها به تعداد مورد نیاز کلید یدکی تهیه کنید و در اختیار افراد قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که در یک جای محفوظ یک کلید یدکی داشته باشید تا در مواقع لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

جهت باز شدن قفل درب

جهت باز شدن درب به سمتی که از آن طرف باید در را باز کنید، اشاره دارد. دانستن این اطلاعات بسیار مهم و حیاتی است که باید قبل از خریداری قفل درب بدانید زیرا این اطلاعات نوع قفل مورد نیاز شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد چرا که چفت درب باید در مسیر و جهت درست قرار بگیرد.

به لولاهای درب خود نگاه کنید. دربی که لولایش در سمت چپ است به یک قفل دست چپ نیاز دارد که معمولا با بسته بندی LH مشخص می‌شود.

درب با لولاهای سمت راست به یک قفل دست راست نیاز دارد که دارای نشانه‌ی RH بر روی بسته بندی است.

درجه بندی قفل درب

درجه قفل شمار‌ه مهمی روی قفل درب است که باید مورد توجه قرار گیرد. موسسه استاندارد ملی ایالات متحده (ANSI) درجه‌هایی را به قفل‌ها اختصاص می‌دهد که نشان دهنده کیفیت آنها در گذر زمان است.

درجه‌ها از‌ 3 تا 1 هستند که 3 نشان دهنده امنیت نسبی و ابتدایی و 1 نشان دهنده امنیت بالا است.

قفل‌های درجه پایین‌تر مدت زیادی کار نمی‌کنند و با این که قیمت به نسبت کمتری دارند اما بعد از مدتی کارکرد نیاز به تعویض آنها پیدا خواهید کرد.

علاوه بر این قفل‌های درجه‌ی 3 نمی‌توانند امنیت چندانی برای خانه شما ایجاد کنند و قفل‌های درجه‌ی 2 و 1 از این نظر بهتر خواهند بود.

از نظر طراحی و ظاهر انواع مختلف قفل‌ها را می‌توانید پیدا کنید. در زمان تهیه به استحکام آن توجه داشته باشید و فقط از روی ظاهر آنها را انتخاب نکنید.

درب و سیستم قفل‌های آن اولین سد در مقابل ورود افراد مزاحم هستند و باید به ایمنی این بخش از خانه و یا محل کار توجه زیادی شود.

اگر از انواع ارزان قیمت و نامرغوب استفاده کنید انتظار ایمنی بالا را نباید داشته باشید.

کلید سازی رودبارانی با داشتن کادری مجرب در تمامی ساعات شبانه روز آمادگی تعمیر و یا تعویض قفل‌های شما را دارد.

با ما تماس بگیرید تا تفاوت را احساس کنید. افراد حرفه‌ای و باتجربه در کمترین زمان ممکن به محل شما آمده و خدمات مطلوب را به شما ارائه خواهند داد.

انواع قفل‌ها را می‌توانید از ما با قیمت‌هایی مناسب تهیه کنید و برای خانه و یا محل کار خود از آنها استفاده کنید.

باز کن قفل درب

چگونگی اندازه گیری قفل درب، جهت باز شدن در به جهتی اشاره دارد که باید در را از آنجا باز کنید. دانستن این اطلاعات بسیار مهم و حیاتی است که قبل از خرید قفل درب باید از آن مطلع شوید، زیرا این اطلاعات بر نوع قفل مورد نیاز شما تأثیر می گذارد، زیرا قفل در باید در جهت صحیح باشد.

به لولاهای درب خود نگاه کنید چرخش درب به چپ به قفل سمت چپ نیاز دارد که معمولاً با بسته lh نشان داده می شود. یک درب لولای راست به یک قفل سمت راست با علامت rh روی بسته نیاز دارد.

طبقه بندی قفل درب

مقدار اسمی قفل یک عدد مهم در قفل درب است که باید در نظر گرفته شود. مؤسسه استانداردهای ملی ایالات متحده (ANSI) به قفل ها درجه بندی هایی اختصاص می دهد که کیفیت آنها را در طول زمان نشان می دهد. رتبه بندی ها از 3 تا 1 است که 3 نشان دهنده امنیت اولیه و نسبی و 1 نشان دهنده امنیت بالا است.

قفل های کم کیفیت برای مدت طولانی کار نمی کنند و اگرچه نسبتاً ارزان تر هستند، پس از مدتی مجبور خواهید بود آنها را تعویض کنید.

همچنین قفل های درجه 3 نمی توانند امنیت چندانی برای منزل شما ایجاد کنند و قفل های درجه 2 و 1 از این نظر بهتر خواهند بود.

شما می توانید انواع مختلفی از قفل ها را از نظر طراحی و ظاهر پیدا کنید. در زمان آماده سازی به استحکام آنها توجه کنید و آنها را فقط بر اساس ظاهرشان انتخاب نکنید.

درب و سیستم قفل آن اولین مانع در برابر ورود افراد مزاحم است و باید به امنیت این قسمت از خانه یا محل کار توجه زیادی شود.

اگر از انواع ارزان و نامرغوب استفاده می کنید، نباید انتظار امنیت بالایی داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب انواع قفل درب

اولین و مهمترین دلیل استفاده از قفل درب تامین امنیت و جلوگیری از سرقت است. بنابراین، انتخاب قفل مناسب برای رسیدن به این هدف بسیار مهم است.

از طرفی برای افزایش امنیت استفاده از قفل هایی برای درب ورودی توصیه می شود که زبانه های آن به صورت مخفی و دور از دید طراحی شده است.

قفل هایی که در برابر ضربه یا لرزش مقاوم هستند و تحت هیچ شرایطی باز نمی شوند.

یکی دیگر از مواردی که در خرید انواع قفل درب باید مورد توجه قرار گیرد آلیاژی است که در ساخت این قفل ها استفاده می شود. بهتر است با توجه به مواد اولیه به کار رفته در داخل، سراغ قفل های سنگین بروید.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.