چگونه تیبا را ضد سرقت کنیم

چگونه تیبا را ضد سرقت کنیم

چگونه از سرقت تیبا جلوگیری کنیم؟

چگونه تیبا را ضد سرقت کنیم, آمار دزدی خودرو‌های ایرانی در سال جدید به‌شدت زیاد شده است.ماشین تیبا یکی از خودروهایی است که به سرعت مورد سرقت قرار میگیرد.

با وجود پرداخت هزینه‌های هنگفت برای خرید این خودرو، عاقلانه‌ترین کار، استفاده از بهترین سیستم ضد‌سرقت است.

در این مقاله به سوال «چگونه تیبا را ضد‌سرقت کنیم؟» پاسخ کامل داده‌ایم. با مطالعه این مقاله در چند دقیقه، راه نجات خودرو تیبا از دست سارقین حرفه‌ای را یاد خواهید گرفت.

چگونه تیبا را ضد سرقت کنیم

 متداول‌ترین راه‌ افزایش امنیت خودرو‌های ایرانی

استفاده از قفل های امنیتی یکی از راه های متداول افزایش امنیت خودروی تیبا می باشد. قفل پدال، فرمان، کاپوت و رینگ چرخ انواع قفل ضد‌سرقت خودرو می باشند. قفل پدال حرکت خودرو را دچار مشکل می کند. باز کردن درب خودرو برای سارقان زمان بر است و نزدیک شدن افراد کار را سخت تر می کند.

قفل کاپوت و رینگ نیز برای جلوگیری از سرقت باتری خودرو یا رینگ‌های گران‌قیمت استفاده می‌شود.

بهترین قفل برای جلوگیری از سرقت ماشین قفلی است که هر دو حالت مکانیکی و الکترونیکی را دارا باشد.این قفل با یک ریموت باز و بسته شده و توسط دستگاه جوش به زیر دیسک چرخ وصل شده است. به‌ همین دلیل، دسترسی آن برای سارق غیر‌ممکن می باشد. با این‌حال، این قفل به‌راحتی در بازار یافت نمی‌شود و قیمت بالایی دارد.به همین دلیل از نظر هزینه قیمت ردیاب شنود دار برای خودرو به صرفه تر است.

جلوگیری از سرقت صندوق عقب تیبا با قفل‌های امنیتی مخصوص

سرقت صندوق عقب خودرو‌های ایرانی برای سارقین بسیار ساده است؛ ولی بسیاری از افراد امنیت این قسمت حساس را فراموش می کنند. اولین اقدام برای جلوگیری از خسارت، قرار ندادن وسایل ارزشمند داخل صندوق عقب تیبا است. دومین راه استفاده از ردیاب مگنتی است که با وارد کردن ضربه به ماشین پیامک هشدار برای صاحب خودرو ارسال میشود.

دزدگیر خودرو؛ فراری دادن سارقین با صدای آلارم

اکثر خودرو‌ها به دزدگیر مجهز نیستند؛ درصورتی‌که این وسیله نقش مهمی در فراری دادن سارقین دارد. دزدگیر‌ها انواع مختلفی دارند. دزدگیر یک‌طرفه، ساده‌ترین نوع آن است که صرفاً صدای هشداری را هنگام برخورد با ماشین ایجاد می‌کند.

دزدگیر تصویری یا دزدگیر دو‌طرفه، برد بیشتری نسبت به نوع ساده دارد و روی صفحه ریموت، عاملی را که موجب ایجاد صدای دزدگیر شده است، نمایش می‌دهد.

این دزدگیر‌ها ایمنی بیشتری برای تیبا ایجاد می‌کنند، ولی معایبی نیز دارند. یکی از مشکلات این وسایل ایمنی، ضعیف شدن باتری در مدت زمان کوتاهمی باشد.

دزدگیر‌های ماهواره‌ای؛ بهترین وسیله برای کنترل خودرو از راه دور

بهترین وسیله برای حفظ امنیت خودرو، دزدگیر‌های ماهواره‌ای هستند. این دزدگیر‌ها با داشتن تراشه‌های سخت‌افزاری GPS یا GPRS، عملکردی مانند ردیاب شخصی دارند؛ یعنی به کمک دزدگیر جی پی اس دار، وضعیت خودرو در گوشی موبایل کاملاً قابل مشاهده است، اما معایب فراوانی نسبت به ردیاب دارند. دزدگیر‌های ماهواره‌ای بر‌عکس جی پی اس‌ها، نیاز به آنتن موبایل دارند. با قطع یا ضعیف شدن آنتن اینترنت گوشی همراه، عملکرد دزدگیر نیز ضعیف می‌شود.

قطع فیوز و برق تیبا، یکی از راه‌های نا‌امید کردن سارقین

 

هنگامی که برق خودرو قطع باشد، امکان سرقت آن وجود ندارد. برای این کار لازم نیست هر دفعه برق باتری را قطع کنید. با نصب سوییچ مخفی یا همان قطع‌کن برق خودرو، می‌توان امنیت بیشتری ایجاد کرد؛ یعنی حتی اگر سوییچ اتومبیل نیز در دسترس باشد، بدون دستور ثانویه از سوییچ مخفی (قطع‌کن برق)، ماشین روشن نمی‌شود. اما همیشه سرقت‌ها به روشن کردن خودرو ختم نمی‌شود. برخی اوقات با ماشین‌های حمل، ماشین را بدون نیاز به روشن کردن سرقت می‌کنند. در این شرایط هیچ‌گونه قفل و سوئیچی کاربرد نخواهد داشت.

بهترین راه برای ضد‌سرقت کردن تیبا؛ استفاده از ردیاب خودرو

استفاده از قفل فرمان، پدال، کاپوت یا دزدگیر‌های تصویری و ماهواره‌ای نقطه ضعف‌هایی دارند که سارقین به‌خوبی به آن آگاه هستند.

با قطع دزدگیر یا از کار انداختن قفل های امنیتی خیلی سریع می توانند خودروی تیبا را به سرقت ببرند. بهترین راه برای ضد‌سرقت کردن تیبا، استفاده از ردیاب‌ خودرو است.

این ردیاب‌ها امکانات بسیاری را در اختیار مالک خودرو قرار می‌دهد که باعث می‌شود با امنیت خاطر بیشتری خودرو خود را در خیابان پارک کنید. به دلیل، ابعاد کوچک ردیاب‌های خودرو و تنوع مدلی که دارند، به‌راحتی از چشم سارقین دور می‌مانند.

جی پی اس خودرو ایمن ردیاب چگونه تیبا را ضد‌سرقت می‌کند؟

ردیاب‌ها به چندین سنسور مجهز هستند که با روشن شدن خودرو و اتصال برق ردیاب، هرگونه حرکت و ضربه به ماشین توسط پیامک به مالک گزارش داده خواهد شد. نرم‌افزار جی پی اس ایمن ردیاب قابلیت نصب روی گوشی موبایل و رایانه را دارد. بررسی گزارش‌های مربوط به وضعیت خودرو در این نرم‌افزار‌ها، قابل‌دسترسی است.

جی پی اس‌های ایمن ردیاب باتری قدرتمندی دارند که تا چند روز بدون برق و در نقاط کور نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند. قابلیت‌های دزگیر ایمن ردیاب عبارت‌اند از:

  • تعیین محدوده مجاز حرکتی
  • اطلاع‌رسانی به مالک در صورت تکان یا وارد شدن ضربه به خودرو
  • در حالت خاموش
  • گزارش سرعت غیر‌مجاز خودرو
  • بدون نیاز به نصب و سیم‌کشی

به‌دلیل ابعاد کوچک ردیاب، سارقین به‌راحتی نمی‌توانند آن را شناسایی کنند. به همین خاطر، بهترین راه برای ضد‌سرقت کردن خودرو تیبا، خرید جی پی اس است.

خرید جی پی اس ایمن ردیاب برای ضد‌سرقت کردن خودرو‌های ایرانی

راه‌های سنتی افزایش امنیت مانند نصب قفل‌های فرمان و پدال یا دزدگیر‌های ساده نمی‌تواند دست سارقین را از خودرو‌ها کوتاه کند.

دزدگیر‌های تصویری و ماهواره‌ای نیز به‌دلیل برد کوتاهی که دارند، در فواصل دور، عملکرد مناسبی ندارند. مهم‌ترین ضعف این روش‌ها، آگاهی سارقین در‌مورد نحوه قطع انواع دزدگیر یا باز کردن قفل‌های مختلف است.

در نتیجه، استفاده از جی پی اس راهکار مناسبی برای افزایش امنیت تیبا به شمار می‌رود. ردیاب‌ها به‌دلیل ابعاد کوچک و نصب آسان، از دید سارقین پنهان می‌مانند.

عملکرد جی پی اس به ارسال هشدار هنگام ضربه به خودرو ختم نمی‌شود؛ حتی اگر خودرو شما به سرقت برود، موقعیت مکانی آن روی نقشه قابل‌رهگیری است.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.