نصب جک پارکینگ

نصب جک پارکینگ

جک پارکینگ چیست؟

نصب جک پارکینگ, در روزهای گرم و سرد سال، پیاده شدن از اتومبیل برای باز و بسته کردن درب کار طاقت‌ فرسایی است. ۲۰ سالی می‌شود که برای حل این مشکل، جک درب پارکینگ یا جک پارکینگی به‌عنوان جایگزین درب‌های آهنی و سنگین‌ وزن وارد بازار شده است.

جک درب پارکینگ وسیله‌ای برای باز و بسته کردن اتوماتیک درب، تنها با استفاده از ریموت است که راحتی و ارمغان را برای شما به همراه می‌آورد.

توجه داشته باشید جک پارکینگی نوعی سیستم اتوماتیک به شمار می رود که منجر به باز و بسته شدن درب به راحتی خواهد شد این جک ها اغلب در درب پارکینگ منازل و درب ورودی کاربردی خواهند بود.

این درب ها فضای بیشتری نسبت به درب های ریلی اشغال خواهند کرد.

این درب ها از طریق کنترل از راه دور و با ریموت باز و بسته خواهد شد.

امروزه به دلیل سهولت باز و بسته شدن درب ورودی در بیشتر مکان ها از جمله درب پارکینگ و … از درب های اتوماتیک استفاده می شود.

این درب ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند، عمل و باز و بسته شدن این مدل از درها به کمک جک پارکینگ بازویی انجام می شود، این قطعه بر پشت درب پارکینگ تعبیه می شود، تا در زمان فشردن ریموت به صورت خودکار باز و بسته می شود.

نصب جک پارکینگ

نصب جک پارکینگ

تاریخچه استفاده از جک پارکینگی در ایران

تاریخچه استفاده از جک پارکینگ در ایران بر می گردد، به 15 الی 20 سال پیش، در این مدت زمانی تعداد جک پارکینگ که به کشور وارد می شد، نادر بود و کمتر کسی با عملکرد جک پارکینگ و درب اتوماتیک آشنا بود، به همین خاطر تعداد محدودی از مکان ها از جمله ساختمان های لوکس از جک پارکینگی برای درب ورودی خود استفاده می کردند، ولی امروزه در بیشتر ساختمان ها از درب اتوماتیک استفاده می کنند.

در واقع می توان گفت؛ استفاده از درب های اتوماتیک یکی از مهمترین و ضروری ترین مواردی است، که در ساختمان باید به کار گرفته شود، درست است، که قیمت بالایی دارند، ولی سهولت کار و دیگر مزیت های که درب های اتوماتیک دارند، موجب به چشم نیامدن  قیمت این مدل درب ها می شود.

اجزای تشکیل دهنده جک درب پارکینگ

جک بازویی : جک بازویی درواقع ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد.

ریموت کنترل : ریموت کنترل وسیله ارتباطی کاربر با مرکز فرمان می‌باشد که غالبا ۲ ریموت کنترل در پکیج وجود دارد.

چشمی : چشمی به دلیل داشتن سیستم مادون قرمز اگر خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی حس کند، از باز و بسته شدن درب جلوگیری می‌کند و مانع از صدمه زدن درب به خودرو می شود.

مرکز فرمان : همانطور که از اسم آن مشخص می باشد وظیفه فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک‌ها را دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ می‌ باشد.

فلاشر : فلاشر درواقع با علایم و آلارم هشدار دهنده مختلف مانند چشمک زدن، پیام مرکز فرمان را نشان می‌ دهد.

طبقه بندی جک های پارکینگ

جک های پارکینگ به دو دسته تقسیم می شوند:

1. جک های الکترومکانیکی پارکینگ

2. جک های هیدرولیک پارکینگ

جک های الکترومکانیکی پارکینگ

از این جک ها برای درهای سبک استفاده می شود که کمتر از مکان های عمومی هستند ، مانند درهای ساختمان های مسکونی. اپراتورهای این جک ها کمترین قیمت را نسبت به جک های هیدرولیک دارند و بنابراین پر طرفدار تر هستند و عمر مفید آنها بین 8 تا 10 سال است.

جک های پارکینگ هیدرولیک

این نوع جک برای درهای سنگین مکان های شلوغ مانند پارکینگ های عمومی و ادارات مناسب است.

برای امنیت بیشتر ، اتصال درها و لولا های هیدرولیک از قفل برقی استفاده می کند. این نوع درها به دلیل کارکردن با فشار هوا و روغن نیاز به سرویس و نگهداری کمتری دارند.

این جک ها گرانتر از جک های الکترومکانیکی هستند و عمر مفید این نوع درها 10 تا 15 سال است.

بر اساس عملکردهای مختلف ، جک پارکینگی به طور کلی به سه نوع جک پارکینگی Rail ، جک پارکینگی Arm ، Sectional تقسیم می شود.

کاربرد مهم جک بازویی چیست؟

جک بازویی از طراحی و مکانیزمی خاص برخوردار بوده که در عملکرد آن متوجه خواهید شد.

مهم ترین کاربردش در درب پارکینگ ساختمان ها و حتی پارکینگ های عمومی است ولی نمونه هایی از آن در ساختمان ها استفاده می شود که سخت در نگه داشتن درب های قدیمی خود پابرجا بوده و می خواهند آن را تا ابد حفظ کنند.

اما شما بعد از مدتی از آن خسته می شوید و می خواهید تعویض صورت گیرد ،تنها با نصب جک برقی می توانید آن را حالت اتوماتیک قرار دهید و با کمک ریموت آن را باز و بسته کنید کار را هم برای خودتان و هم دیگران ساده تر خواهید کرد.

بعضی از شما مشتریان عزیز درب قدیمیتان را نگهدارید و فقط حالت اتوماتیک را برای آن فراهم کنید.

مطمئن باشید با نصب جک بازویی دیگر نیازی نیست درب های قدیمی را تعویض نمایید، در واقع نیروهای متخصص جک ها را نصب می کنند و حالت اتوماتیک را برای درب پارکینگ ساختمان شما فراهم می سازند.

اهمیت وجود جک بازویی پارکینگ زمانی احساس خواهد شد که باران یا برف شدید در حال بارش باشد و شما بدون اینکه از خودروی خود پیاده شوید با فشردن دکمه ی روی ریموت در برقی به راحتی درب را باز و بسته می کنید.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.