نحوه مراقبت از سوئیچ خودرو

نحوه مراقبت از سوئیچ خودرو

مراقبت از سوئیچ خودرو

نحوه مراقبت از سوئیچ خودرو, سوئیچ خودرو از پر کاربرد ترین لوازمی است که به صورت مداوم در جیب و کیف شما قرار دارد و فرسودگی آن امری طبیعی می باشد. اما هر چقدر بهتر از آن مراقبت کنید قطعا باعث افزایش عمر و دوام آن خواهد شد. اگر روزی نتوانستید به مراقبت از سوئیچ خودرو بپردازید و دچار خرابی شد باید حتما آن را برای کپی کردن کد نزد کلید ساز ببرید.

کلید سازی های زیادی در سطح تهران و سایر شهرهای ایران فعال هستند که می توانند کپی کردن کد کلید را توسط ایموبلایزر انجام دهند.

برخی از مراکز کلید سازی سیار فعال در سطح شهر تهران شامل کلید سازی رودبارانی لواسان هستند که توانسته اند خدمات خود را در بهترین سطح به مشتریان خود ارائه دهند.

نحوه مراقبت از سوئیچ خودرو

بهترین راهکارها برای مراقبت از سوئیچ خودرو

 

استفاده از سوئیچ تاشو

در حال حاضر خودرو سازان ابتکار عملی کرده اند،این است که قسمت دندانه دار سوئیچ را به صورت کشویی کرده اند تا از آسیب های بیرونی در امان بماند.

مهم ترین بخش سوئیچ دندانه های آن است که در صورت خراب شدن و فرسودگی شاهد از بین رفتن کارآیی آن هستیم.

این نوع از طراحی سبب می شود تا کلید به راحتی در جیب و کیف جا شود و آزار دهنده نباشد.

برخی از مدل های ماشین مانند خودروی 206 فاقد این ویژگی هستند به این معنی که سوئیچ در یک محفظه تاشو قرار نمی گیرد و ظاهر کلاسیک خود را حفظ کرده است.

در این شرایط باید محافظت بیشتری از سوئیچ انجام شود. زیرا محبور هستید آن را در جاهایی مانند کیف و جیب قرار دهید. قطعا کلید در این مکان ها به دلیل برخورد با سایر اجسام دچار آسیب می شود.

استفاده از جا کلیدی مناسب

یکی از کارهای اشتباهی که برخی از افراد انجام می دهند و به عاقبت آن فکر نمی کنند این است که سوئیچ خودرو را در کنار سایر کلیدهای خانه و محل کار قرار می دهند.

در صورتی که ساختار این کلیدها با یکدیگر متفاوت می باشد و یکی از ویژگی های سوئیچ خودرو این است که به بخش پلاستیکی متصل است.

قرار دادن سوئیچ خودرو در کنار سایر کلید ها سبب می شود تا بخش پلاستیکی به شدت آسیب ببیند و احتمال جدا شدن از دندانه های کلید را داشته باشد.

افراد تصور می کنند که قرار دادن تمام کلید ها در یک جا کلیدی سبب جلوگیری از گم شدن آن ها می شود.

توصیه می کنیم که اگر می خواهید این کار را انجام دهید سوئیچ خودرو را به زنجیر بلندتری متصل کنید تا در مجاورت سایر کلید ها قرار نگیرد.

استفاده از سیستم کیلس

در حال حاضر استفاده از سیستم کیلس جای خود را به سوئیچ های کلاسیک داده است. با قرار دادن این قابلیت در ماشین دیگر نیازی به چرخاندن سوئیچ در استارت ندارید بلکه فقط کافیست تا دکمه آن را فشار دهید.

قرار دادن سیستم کیلس در خودرو علاوه بر مراقبت از سوئیچ خودرو سبب افزایش ایمنی نیز می شود. زیرا احتمال سرقت به شدت کاهش پیدا می کند و سوئیچ فیزیکی نیز دچار آسیب و فرسودگی نمی شود.

نحوه باز کردن قفل خودرو بدون سوئیچ

همان طور که اشاره کردیم مراقبت از سوئیچ خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در صورتی که آن را گم کنید و یا در ماشین جا بگذارید کار دشواری در پیش خواهید داشت.

در ادامه مطلب راهکارهایی را به شما عزیزان ارائه می دهیم که به کمک آن ها بتوانید اقدام به باز کردن درب ماشین بدون سوئیچ کنیم.

استفاده از بند کفش

استفاده از بند کفش برای باز کردن قفل هایی است که به سمت بالا کشیده می شوند.

در حال حاضر بسیاری از قفل ها رو به سمت بالا کشیده می شوند و درب را باز می کنند.

شما می توانید بند کفش را گره بزنید و آن را به شکل حلقه در بیاورید. شما می توانید بند کفش حلقه شده را از بین درب جلو و درب عقب به داخل ماشین ببرید و قفل را به سمت بالا بکشید.

برخی از خودرو ها بین درب جلو و عقب آن فاصله ای وجود ندارد و نمی توان حلقه را از آن رد کرد.

در این شرایط توصیه می کنیم نوار لاستیکی بین دو درب را جدا کنید و بند کفش را از فاصله ایجاد شده رد کنید.

استفاده از اسلیم جیم

اسلیم جیم وسیله ای است که به کمک آن می توانید قفل ماشین را باز کنید.

استفاده از اسیلم جیم کاری تخصصی است زیرا عدم رعایت نکات مربوطه می تواند به سیم های موجود در ماشین آسیب برساند.

برای وارد کردن اسلیم جیم به درون ماشین باید آن را از فضای موجود بین نوار پنجره و لبه پنجره رد کنید.

توصیه می کنیم به جای استفاده از این روش به سراغ امتحان کردن سایر راهکارها بروید و اگر از پس باز کردن درب خودرو برنیامدید با کلید ساز تماس بگیرید.

استفاده از ابزارهای تیز

اگر می خواهید از ابزارهای تیز مانند سیخ و چاقو برای باز کردن درب خودرو بدون سوئیچ استفاده کنید باید بسیار مواظب باشید.

زیرا کوچک ترین اشتباه سبب می شود که به رنگ ماشین آسیب برسد و بر روی بدنه آن خط بیندازد.

شما باید ابزار تیز را بین درب و بدنه خودرو قرار دهید و با ایجاد فشار بین این دو فاصله بیندازید سپس ابزار تیز را به درون خودرو ببرید و به وسیله آن قفل را بالا بکشید و درب را باز کنید.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

حجره اینترنتی: امداد کلید لواسان رودبارانی 

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.