نحوه بستن دوربین مدار بسته

نحوه بستن دوربین مدار بسته

مقدمات قبل از نصب دوربین مداربسته

 

نحوه بستن دوربین مدار بسته, اولین گام برای نصب دوربین مدار بسته تهیه یک نقشه اولیه از مکان هایی است که می خواهید دوربین در آنجا نصب شود.

بدیهی است نصب دوربین مدار بسته در تمام نقاط خانه امری غیر ضروری و غیر اقتصادی می باشد. شما باید نقاط پر رفت و آمد یا نقاط رفت و آمد افراد غیر مجاز را علامت گذاری کرده و در  آنجا دوربین نصب گردد.

معمولا این نقاط شامل فضاهایی است که امکان رفت و آمد در آن‌ها وجود دارد، مانند درب ورودی و خروجی منزل، درب پارکینگ، حیاط و ورودی آسانسور و اگر داخل منزل میخواهید دوربین نصب کنید فضاهای وسیع مانند و پذیرایی و اتاق کودک به ویژه اگر در این فضاها پنجره وجود دارد که ورود به آن از بیرون منزل امکان پذیر است. با دقت در جاگذاری دوربین ها میتوانید کمترین تعداد دوربین جهت پوشش دهی کامل محیط منزل یا محل کارتان را به کار ببرید.

نکته بسیار مهم دیگر در تعیین محل نصب دوربین‌های مداربسته، بررسی امکان کابل کشی در محل انتخابی نصب دوربین است.

برای تعیین محل نصب دوربین مدار بسته، باید به چگونگی کیفیت نور در محل نصب دوربین نیز توجه کرد. دوربین نباید در جهت تابش نور مستقیم خورشید یا مقابل یک لامپ پرنور نصب شود، مورد بعد در این رابطه مربوط به محیط های تاریک است. که باید از دوربین دید در شب استفاده کنید.

نحوه بستن دوربین مدار بسته

اقدامات قبل از نصب دوربین در منزل

 

 محل نصب دوربین‌ها را مشخص کنید

 

استفاده از دوربین مدار بسته در هر قسمت از خانه هم غیر لازم است و هم گران، بنابر این باید اولویت بندی کنید که می خواهید کدام قسمت ها بیشتر در دید دوربین باشد.

کارایی دوربین‌ها زمانی به حداکثر می‌رسد که بدانیم جای مناسب برای نصب دوربین در منزل کدام نقطه است.

نقشه‌ای حدسی از ابعاد خانه‌تان بکشید یا اگر نقشه خانه را در دست دارید آن را چاپ کنید. و مکان‌هایی که می‌خواهید دوربین نصب کنید مشخص کنید. بعد از علامت‌گذاری مکان نصب دوربین‌ها، بررسی کنید که مطمئن شوید قرار گرفتن دوربین در آن قسمت بهترین نمای ممکن را ارائه می‌دهد و دید آن با مانعی محدود نمی‌شود. مثلا می‌توانید این مکان‌ها را برای نصب دوربین در منزل انتخاب کنید:

  • درهای ورودی
  • پنجره به سمت خیابان
  • فضاهای غیرخصوصی مثل آشپزخانه، سالن و…
  • راه‌پله‌ها و راه‌روها
  • بالکن یا ایوان

 

 

تجهیزات لازم را مشخص کنید

 

اکنون می‌توانید دوربین‌ها و تجهیزات متناسب با نیازتان را بخرید. حداقل تجهیزاتی که لازم دارید که هزینه دوربین مداربسته در منزل معقول و به‌صرفه باشد شامل: 1 تا 3 دوربین مداربسته، یک دستگاه ضبط کننده تصاویر ( دستگاه DVR یا دستگاه NVR )، کابل دوربین مداربسته ( معمولا کابل شبکه یا کابل کواکسیال) و سیم برق می‌باشد.

می‌توانید به جای دوربین‌های معمولی که نیاز به کابل‌کشی دارند، از دوربین مداربسته بیسیم استفاده کنید. اما دوربین‌های بیسیم بهترین دوربین مداربسته برای منزل برای زمانی است که نیاز به نظارت بر یک محدوده بزرگ نداشته باشید. و بخواهید یک فضای کوچک را تحت نظر داشته باشید.

پیشنهاد ما برای امنیت ساختمان: استفاده از 2 تا 3 دوربین برای نظارت بر درها و ورودی ها، و یک DVR با حداقل 3 روز زمان ضبط و

برای امنیت اشیا ارزشمند یا کودکان: استفاده از 1 تا 3 دوربین بی‌سیم داخلی است.

دوربین بیسیم بهترین سیستم امنیتی منزل برای استفاده در اتاق‌های کوچک است. همچنین این دوربین‌ها می‌توانند تصاویر را مستقیماً به کامپیوتر شما منتقل کنند. ( از دوربین‌های مخفی مانند دوربین مداربسته پین هول نیز می‌توانید برای محافظت از وسایل با ارزش استفاده کنید)

 

انتخاب و خرید دوربین مورد نیاز

 

 

وقتی فهمیدید که به چه تعداد دوربین نیاز دارید باید به دنبال دوربین مناسب بگردید.

همچنین می‌توانید از مشورت با متخصصان این حوزه کمک بگیرید. متخصصان نصب دوربین مدار بسته در امداد کلید رودبارانی می‌توانند در مورد قیمت دوربین مداربسته برای منزل و خرید سیستم امنیتی منزل شما را راهنمایی کنند.

از جمله ویژگی‌هایی که می‌تواند در انتخاب نوع دوربین مدار بسته ساختمان مسکونی کمک کند:

بی سیم یا سیمی: نصب دوربین مداربسته بیسیم آسان‌تر است و نیاز به سوراخکاری برای عبور کابل دیتا ندارد. اما این دوربین هرچه از گیرنده امواج وای‌فای دور شود کیفیت نیز پایین می‌آید.

اگر می‌خواهید یک محدوده بزرگ را تحت نظارت قرار دهید بهتر است دوربین‌های معمولی خریداری کنید.

Indoor یا Outdoor: حتما از دوربین‌های مخصوص فضای بیرون (Outdoor)، برای نصب دوربین مداربسته در کوچه و فضای باز استفاده کنید. در غیر این صورت باران یا رطوبت به دوربین آسیب خواهد زد.

حساس به حرکت: برخی از دوربین‌ها فقط زمانی که متوجه حرکت شوند ضبط می‌کنند. با نصب دوربین در منزل با قابلیت Motion Sensing، دوربین فقط وقتی شخصی در اتاق یا محیط است فیلم می‌گیرد. با این روش در انرژی و هزینه صرفه‌جویی می‌کنند.

 

انتخاب و خرید دستگاه ضبط تصویر

همانطور که گفتیم، بعد از نصب دوربین در منزل، برای ذخیره و مشاهده تصاویر دوربین‌ها‌، به یک دستگاه ضبط کننده فیلم (معمولا دستگاه DVR) نیاز دارید.

این دستگاه، ویدئوها را دریافت و دخیره می‌کند. همچنین می‌توانید تصاویر را روی مانیتور، مثلا روی صفحه رایانه یا تلویزیون نیز پخش کنید.

انواع DVR وجود دارد که امکانات متفاوتی دارند. مثلا DVR ترکیبی امکان اتصال هر دو دسته دوربین آنالوگ و دوربین IP به دستگاه دی وی آر را می‌دهد.همچنین DVR ها ظرفیت حافظه متنوعی دارند که به آنها امکان می‌دهد فیلم را حتی تا صدها ساعت ذخیره کنند.

دستگاه NVR نیز مانند DVR قابلیت ضبط بالایی دارد. ولی این دو دستگاه در نحوه ضبط فیلم متفاوت هستند. می‌توانید این تفاوت‌ها را در تفاوت‌های DVR و NVR بخوانید.

 

روش نصب دوربین در منزل

 

بهترین زاویه را برای نصب دوربین در منزل در نظر بگیرید. به طوری که همه ورودی و خروجی‌ها را با وضوح ببینید. محل مورد نظر تا حد امکان نزدیک پریز برق باشد. بهتر است دوربین را در فاصله 3 متری از سطح زمین نصب کنید. به طوری که به راحتی نتوان به آن دست زد و خرابکاری کرد.

دوربین را به دیوار پیچ کنید. بعضی از دوربین‌ها دارای لنت‌های چسبنده هستند که می‌توانید دوربین را به دیوار بچسبانند. اما پیچ کردن دوربین امن‌ترین راه برای نصب دوربین در منزل به مدت طولانی است. نصب هر مدل دوربین ممکن است کمی متفاوت باشد ولی بیشتر آنها نیاز به مراحل زیر دارند:

  • پایه را در محل مورد نظر خود قرار دهید.
  • با استفاده از مداد، محل پیچ‌ها را علامت بزنید.
  • با استفاده از مته برقی محل قرارگیری هر پیچ را سوراخ کنید.
  • پایه را به داخل دیوار پیچ کنید.

 

نحوه نصب دوربین بیسیم

 

اگر برای نصب دوربین در منزل از دوربین بیسیم استفاده می‌کنید درست است که نیاز به کابل‌کشی ندارید، اما باید بدانید که؛ برای دسترسی به تنظیمات دوربین بیسیم و کانفیگ کردن آن نیاز به نصب یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن بر روی تلفن همراه دارید.

بسیاری از دوربین‌های بی سیم دارای یک CD نرم افزاری هستند. که برای مشاهده فیلم‌ها باید آن را روی تلفن همراه یا کامپیوتر نصب کنید.

برای دسترسی به فیلم‌های دوربین‌ها نیز کافی است،دستورالعمل‌های روی نرم‌افزار را دنبال کنید. همچین اپلیکیشن‌هایی مانند نرم‌افزار مدیریت تصاویر V380 و نرم‌افزار VM Camera نیز برای بسیاری از دوربین‌های بیسیم قابل استفاده هستند.

دوربین مدار بسته بدون DVR نیز کار می‌کند، اما اگر از نصب دوربین مداربسته بدون DVR استفاده کنید، از همه قابلیت‌های سیستم نظارت تصویری خود نمی‌توانید بهره ببرید.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.