قفل پدال و کاربرد آن

قفل پدال و کاربرد آن

چرا قفل پدال بخریم؟

قفل پدال و کاربرد آن, اگرچه امروزه در مورد استفاده از یکی از قفل های فرمان یا پدال اختلاف نظر زیادی در بین رانندگان خودرو وجود دارد اما باید بگوییم که استفاده از هیچ یک از این قفل ها و همچنین استفاده از انواع مختلف آلارم ضروری است.

مجهز و ردیاب از سرقت خودروی شما جلوگیری نمی کنند و فقط میزان سرقت یا سرقت خودرو را کاهش می دهند. با این وجود تقریباً همه معتقدند که قفل پدال مشکلات بیشتری برای سارقان ایجاد می کند و زمان بیشتری برای باز شدن نیاز دارد.

قفل پدال واقع قفلی برای بالا بردن امنیت اتومبیل است که با نصب آن ایمنی وسیله نقلیه شما افزایش می یابد و زمان سرقت خودرو افزایش می یابد و می تواند سارق را از هدف شیطانی خود منحرف کند.

این قفل شامل یک میله‌ی بلند و دو چنگال می باشد که با بسته شدن ، چنگال ها روی پدال و زیر آن قرار می گیرند و قفل می شوند.

قفل پدال و کاربرد آن

مزایای قفل فرمان و قفل پدال

قفل پدال و قفل فرمان برای محافظت از وسیله نقلیه استفاده می شود. زیرا اکثر سارقان می توانند همه موارد امنیتی مانند قفل پدال ، قفل فرمان و غیره را باز کنند.

با این حال ، بستن این دستگاه ها باعث افزایش زمان سرقت می شود. و در این مدت ممکن است بتوانید به ماشین خود برسید. یا حتی وجود این وسایل امنیتی از سرقت اتومبیل شما توسط سارقان جلوگیری خواهد کرد.

نکات مهم برای خرید قفل پدال مناسب

قفل پدالی یک ابزار ساده است که توسط همه صاحبان ماشین که به امنیت خودرو اهمیت میدهند استفاده می کنند. اما هر قفل پدالی ایمن نیست و نمی تواند از ماشین شما محافظت کند. برای همین بهتر است قبل از خرید قفل پدال نکاتی را بدانید:

توجه به نوع ماشین

نوع خودرو و وسیله نقلیه یکی از اصلی ترین عواملی است که قبل از خرید قفل پدالی خودرو باید به آن توجه شود. خوشبختانه امروزه قفل های پدالی مناسب برای انواع خودروها در بازار ظاهر می شوند که در ادامه آنها را به شما معرفی می کنیم.

آلیاژ قفل پدال

نوع آلیاژ قفل پدالی یکی دیگر از عواملی است که قبل از خرید قفل پدالی باید مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر ، برای سودآوری ، افراد سودجو شروع به تولید قفل پدالی با کیفیت پایین کرده اند که در برابر اقدامات سارقان مقاومت کافی ندارند.

بنابراین ، سعی کنید قفل های پدالی را با اجزای آلیاژی مانند فولاد و آهن انتخاب کنید.

مدل قفل پدال

امروزه طرح ها و مدلهای مختلفی از قفل پدالی در بازار وجود دارد قفل های پدالی و فرمان در سه مدل ساده ، عصایی و کشویی تولید می شوند، برخی از قفل های پدالی دو طرفه هستند و هم به عنوان قفل پدالی و هم قفل فرمان استفاده می شوند.

لازم به ذکر است که قیمت هر قفل پدالی با توجه به مدل و نوع استفاده متفاوت است.

نحوه قفل شدن قفل پدال

نوع قفل و نحوه قفل شدن قفل پدالی از دیگر مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.

اکثر قفل های پدالی دارای قفل داخلی هستند و برخی دیگر بدون قفل هستند ، بنابراین باید قفل را جداگانه خریداری کنید. با این حال ، برخی از قفل های پدالی با سطوح امنیتی بسیار بالا دارای قفل داخلی و موقعیت های قفل اضافی هستند.

مزایای استفاده از قفل پدال در انواع خودروها

قطع کردن سیستم برق و دزدگیر خودرو به آسانی آب خوردن برای سارقان ممکن است. اما چیزی که باعث می‌شود سارقین برای باز کردن و جداسازی آن وقت بیشتری نیاز داشته باشند انواع قفل است که روی پدال یا فرمان سوار می‌شوند.

شاید قفل فرمان به دلایلی نسبت به انواع مدل‌های پدالی ارجحیت داشته باشد. اما قفل پدالی بیشتر از هر وسیله امنیتی دیگری حواس سارق را از اطراف پرت می‌کند و فرصت آن را فراهم می‌کند تا صاحب خودرو سر برسد.

آشنایی با ساز و کار انواع قفل پدال خودرو

قفل‌های پدال خودرو بر خلاف قفل فرمان، حرکت فرمان را برای هدایت ماشین آزاد می‌گذارد.

ساز و کار این وسیله بسیار ساده است. به این شکل که آلیاژ محکم آن به اندازه پدال باز می‌شود و اطراف آن را محصور می‌کند.

بنابراین شاید سارقین بتوانند ماشین را روشن کنند؛ اما در عمل توقف خودرو غیر ممکن است.

بعضی از مدل‌های قفل علاوه بر ترمز کلاچ را هم درگیر می‌کنند. بنابراین اگر از خودروهای غیر اتوماتیک استفاده می‌کنید بهتر است به کاربرد دوگانه قفل پدالی برای بالا بردن ضریب امنیتی خودرو خود توجه داشته باشید.

برخی از انواع قفل‌های پدالی خودرو کاربرد گسترده‌تری دارند. به این شکل که علاوه بر پدال به فرمان خودرو هم وصل می‌شوند.

شاید ضریب امنیتی این مدل‌ها با توجه به لزوم خم شدن سارق برای باز کردن قفل متصل به پدال بالاتر باشد.

در حالی که در قفل‌های اختصاصی برای فرمان نیازی به خم شدن سارق نیست تا لحظاتی از پیرامون خود غافل شود.

انتخاب مدل باز و بسته شدن انواع قفل پدالی

قفل‌های پدال و فرمان در سه مدل ساده، عصایی و کشویی تولید می‌شوند. اکثر مدل‌هایی که علاوه بر پدال به فرمان هم وصل می‌شوند حالت عصایی دارند.

بنابراین سارق علاوه بر درگیری با پدال باید عصای قفل را از سمت فرمان جدا کند.

قفل‌های عصایی و کشویی از نظر قیمتی تفاوت زیادی ندارند. اما اگر از مدل عصایی استفاده می‌کنید باید به محکم شدن و تنظیم فاصله عصا از فرمان و پدال دقت داشته باشید.

خوشبختانه در اکثر مدل‌های بازار دهانه عصا یا کشو به اندازه‌ای پیش بینی می‌شود که جوابگو تمام مدل‌های ماشین خارجی و داخلی باشند.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.