قفل فرمان و کاربرد آن

قفل فرمان و کاربرد آن

قفل فرمان یا قفل پدال کدام بهتر است؟

قفل فرمان و کاربرد آن, می توان جزو بهترین ابتکارات قرن برای ممانعت از سرقت خودرو دانست. این محصولات در واقع یک وسیله میله ای هستند که بر روی فرمان قرار می گیرند.

شما می توانید قفل فرمان را بر روی غربیلک محکم کرده و بدین ترتیب مانع از چرخش آن شوید.

این موضوع باعث می شود تا سارقان حتی بعد از ورود به اتومبیل و یا روشن کردن آن هم نتوانند خودرو را حرکت دهند.

قفل های فرمان عموما در دو نوع قفل فرمان عصایی و قفل فرمانی کشویی وارد بازار شده اند.

تقریبا عملکرد هر دو مدل یکسان است و مانع از چرخش فرمان می شود. بر روی بدنه این محصولات یک قفل دیگر وجود دارد که صرفا با کلید باز می شود.

شما می توانید بعد از تنظیم اندازه ها، با استفاده از این بخش، فرمان را محکم نمایید.

قفل فرمان و کاربرد آن

مزایا و معایب استفاده از قفل فرمان

قفل فرمان به گونه‌ای طراحی شده که در صورت قرار گیری روی فرمان خودرو، امکان رانندگی وجود نداشته باشد. بنابراین حتی اگر سارق وارد خودرو شود و بتواند بدون سوئیچ آن را روشن کند، نمی‌تواند ماشین را به سرقت ببرد. اما قفل فرمان نقاط ضعفی نیز دارد. سارقان حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از شاه کلید، قفل فرمان را بازکنند.

در مواردی نیز دیده شده، سارقان قربیلک فرمان را به طور کامل از جای خود خارج می‌کنند و با قربیلکی که به همراه دارند خودرو را به سرقت می‌برند.

انواع قفل فرمان بر اساس طراحی

فاکتورهای بسیار مختلفی برای دسته بندی قفل فرمان ها وجود دارد. در حقیقت می توان قفل فرمان ها را بر اساس نوع طراحی، ابعاد، جنس بدنه و… دسته بندی کرد. اما رایج ترین طبقه بندی برای این محصولات، بر اساس نوع طراحی می باشد. در این حالت انواع قفل فرمان خودرو به دو دسته زیر تقسیم می شود.

  • قفل فرمان کشویی
    قفل فرمان عصایی

هر یک از این مدل ها به شیوه ای ویژه و منحصر به فرد تولید شده اند. وجود ابتکارات و البته طراحی های مختلف در هر یک از این مدل ها باعث شده تا مورد توجه طیف ویژه ای از رانندگان قرار گیرد.

قفل فرمان کشویی

مدل های کشویی را می توان یکی از انواع قفل فرمان رایج در ایران دانست. این دسته از تولیدات همانگونه که از نامشان پیداست، به صورت کشویی باز می شوند.
در واقع این مدل از محصولات بر روی بخش های مختلفی نظیر فرمان، پدال، دنده و… قرار می گیرند.

در حالت کلی این قفل ها به صورت کشویی باز شده و بر روی بدنه فرمان قرار می گیرند تا مانع از چرخش آن شوند. بر روی بدنه این محصول یک قفل وجود دارد که با بستن آن می توان مانع از تغییر اندازه شد.
قابلیت کشویی آن باعث می شود تا برای هر نوع فرمانی با هر اندازه ای مناسب باشد. از طرفی دیگر همین قابلیت اجازه می دهد تا بعد از اتمام کار بتوانید اندازه آن را کوتاه کرده و در زیر صندلی قرار دهید.

لازم به ذکر است که نحوه طراحی این محصول باعث می شود تا برای بخش های دیگری مانند پدال و دنده ها نیز مناسب باشد. ما در ادامه چند مورد از معروف ترین آن ها را خدمت شما بیان کرده ایم.

قفل فرمان 3 کاره سبک

این محصول را می توان به عنوان یکی از بهترین مدل های قفل فرمان کشویی دانست. این محصول از جنس فلز های مقاوم ساخته شده است. از طرفی دیگر با توجه به ساختار آن می توان برای هر نوع ماشینی از آن استفاده نمود.

ساختار سه کاره اجازه می دهد تا از آن برای فرمان، پدال و دنده هم استفاده نمایید.

قفل فرمان ماشین

یکی از قابلیت های هوشمندانه و بسیار خارق العاده برای تامین امنیت خودرو ها استفاده از قفل فرمان ماشین می باشد که شرکت های متفاوتی اقدام به تولید آنها در اندازه ها و همچنین مدل های مختلف کردند که باعث می شود تا امنیت خودرو تا حد بسیار بالایی تامین شود و در نهایت شاهد دزدیده نشدن خودرو ها هستیم که یک امتیاز خوب و فوق العاده محسوب می شود که برای دارندگان خودرو امتیاز قابل قبول و خوبی محسوب می شود.

مشخصات ظاهری و نحوه استفاده از قفل فرمان

قفل فرمان دو قسمت فلزی جداگانه و یک قفل دارد. قسمتی از این کالا، برای وصل کردن به داخل فرمان است و قسمت دیگر از فرمان خارج می‌شود. در مرحله اول، وسیله را روی فرمان گذاشته و سپس، قسمت اول را به سمت داخل فرمان وصل می‌شود و قسمت دیگر از فرمان گذشته و خارج می‌شود.

اینجا بهتر است چک کنید قفل فرمان به قدر کافی محکم بسته شده است که جلوی حرکت فرمان را بگیرد یا نه، اگر همچنان قابل حرکت و چرخش است باید دوباره این مرحله را از سر بگیرید.

بعد از مطمئن شدن، با کلید آن را قفل کنید.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.