قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال

قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال

قفل پدال بهتر است یا قفل فرمان

قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال, در زمان های گذشته دزدگیر به تنهایی می‌توانست از سرقت خودرو جلوگیری نماید ولی سارقان حرفه ای امروزه می‌توانند به راحتی این دزدگیر ها را از کار بیندازند و به همین دلیل مالکان خودرو به سراغ لوازم دیگری همانند قفل فرمان و قفل پدال خواهند رفت.

این ابزارها به گونه ای طراحی شده اند که کار سرقت خودرو را کمی برای سارقان سخت می‌نمایند. سارقان مبتدی هنگامی که با قفل فرمان مواجه شوند از سرقت منصرف خواهند شد ولی سارقان سرسخت حتی با وجود قفل فرمان نیز راه های مقابله با این ابزارهای امنیت خودرو را نیز به خوبی آموخته اند.

با توجه به آمارهایی که بدست آمده است استفاده از ردیاب خودرو بسیار بهتر از نصب چنین قفل هایی می‌باشد، در ادامه این مطلب درباره نقاط ضعف و قوت هر یک از ابزارهایی که گفته شد خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال

مزایای قفل فرمان خودرو

قفل فرمان یک بازدارنده بصری و روانی است؛ زیرا وقتی یک سارق در پارکینگ پرسه می‌زند تا دزدی کند، از بین دو ماشینی که یکی قفل فرمان دارد و دیگری ندارد، برای راحتی کارش خودرویی را انتخاب می‌کند که مجهز به قفل فرمان نیست.

قفل فرمان یک وسیله ارزان‌قیمت است و نسبت به سایر سیستم‌های پیچیده امنیتی هزینه بسیار کمتری دارد.
کاربرد قفل فرمان بسیار آسان است به‌طوری‌که افراد، بدون داشتن سواد و اطلاعات خاص می‌توانند از آن استفاده کنند.
استفاده از قفل فرمان باعث می‌شود شما با خیال راحت‌تر ماشین را در محل ناشناس پارک کرده و به کار خود رسیدگی کنید. به عبارت دیگر با استفاده از این وسیله یک آسودگی خاطر برای شما ایجاد می‌شود.
استفاده از قفل فرمان باعث می‌شود فرمان چرخش نداشته‌باشد. بنابراین حتی اگر درب خودرو باز باشد و سارق بخواهد خودرو را حرکت دهد، نخواهد توانست در پیچ‌ها ماشین را بچرخاند.

با همه این گفته‌ها قفل فرمان معایبی نیز دارد از جمله اینکه شکستن این وسیله بسیار راحت است، مگر اینکه از فلز بسیار مقاوم ساخته شده باشد و از طرف دیگر بعضی از سارقان حرفه‌ای حتی بدون شکستن قفل فرمان و با استفاده از کلیدهای مخصوص می‌توانند آن را باز کنند.

البته فعلا زود است تا تصمیم بگیرید که قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال.

نحوه بستن قفل فرمان

قفل فرمان برخوردار از دو قسمت داخلی در دو طرف خود بوده که به دو طرف فرمان خودرو گیر می کند همچنین یک قسمت بیرونی با عنوان قفل دستگیره دارد و با کلید بسته می شودبرای بستن قفل فرمان می توان یک سمت را تنظیم نموده و سمت دیگر را برای بستن به فرمان بکشید تا تنظیم گردد در ادامه پس از تنظیم می توان با کلید آن را قفل نمود .

مزایا و معایب قفل پدال

قفل پدال نیز با جلوگیری از دسترسی به پدال‌های خودرو مانع سرقت می‌شود. سارقان می‌توانند با کمی تلاش قفل پدال را نیز مانند قفل فرمان باز کنند. با این حال، بازکردن قفل پدال ریسک بیشتری برای سارقان دارد.

خم شدن و محدود شدن دید احتمال گیر افتادن سارقان را بیشتر می‌کند. این مزیت باعث شده تا تعداد کمتری از سارقان ریسک سرقت را بپذیرند. با اینکه قفل پدال کمی بهتر از قفل فرمان است؛ اما هردو آن‌ها ابزار ضد سرقت نیستند تنها ممکن است مدت زمان مورد نیاز برای دزدیدن خودرو را افزایش دهند.

نظر سارقان در مورد قفل فرمان و قفل پدال چیست؟

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید مصاحبه‌ها و اعترافات زیادی از سارقان خودرو را پیدا کنید. بر اساس نظرات سارقان خودرو، به نظر می‌رسد که قفل فرمان و قفل پدال هیچکدام نمی‌توانند جلوی سرقت ماشین را بگیرند.

حتی یکی از سارقان حرفه‌ای خودرو معتقد است استفاده از قفل فرمان کار او را برای سرقت خودرو ساده‌تر می‌کند! زیرا به راحتی می‌تواند از اهرم قفل فرمان برای شکستن قفل داخلی قربیلک ماشین استفاده کند. به این ترتیب دیگر نیازی به سوئیچ ندارد. از طرفی سارقان معتقدند قفل پدال ممکن است چند ثانیه زمان سرقت را افزایش دهد؛ اما باز کردن آن کاری ندارد!

سخن پایانی مقاله

حالا اگر از ما بپرسید قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال؟ جواب شما این است که اولا همیشه به یاد داشته باشید که با همه این تفاسیر استفاده از انواع قفل ها از استفاده نکردن از آن ها بهتر است و البته فراموش نکنید، بهترین روش بالا بردن امنیت خودرو استفاده همزمان قفل های فرمان و پدال به همراه دزدگیر و ردیاب خودرو است. اما از بین قفل های فرمان و پدال ، استفاده از قفل پدال به دلایلی که پیشتر گفته شد بهتر است.

همین جا باید یادآوری کنم که در نصب انواع قفل های فرمان و قفل پدال با بهترین کیفیت و قیمت، و گارانتی معتبر موجود است. انتخاب شما هر قفلی که هست با خیال راحت برای خرید با ما در تماس باشید. و در صورتی که همچنان به اطلاعات بیشتری برای خرید قفل های فرمان و پدال و یا هرکدام از تجهیزات ضد سرقت خودرو دارید با مشاورین ما در تماس باشید.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.