قفل سولکس چیست

قفل سولکس چیست

کلید سازی برای قفل های سولکس

قفل سولکس چیست, هر کدام از قفل هایی که ما برای تامین امنیت از آنها استفاده می کنیم ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

برخی از آن ها دارای آلیاژ قوی ، تعداد زبانه زیاد ، سیستم مرکزی پیچیده و … می باشند. قفل های سولکس نیز از جهت آلیاژ و ساختار با سایر قفل ها متفاوت هستند به همین دلیل کلید سازی برای قفل های سولکس هم نکات مخصوص به خود را دارد.

زمانی که شما بخواهید قفل جدید بخرید یا قفل خود را تعمیر کنید باید از کارشناسان حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

قفل سولکس چیست

کلید سازی آنلاین و کلید سازی سیار در سطح شهر می تواند گزینه مناسبی برای کمک به شما باشد.

زیرا اگر خودتان اقدام به تعمیر قفل کنید ممکن است آسیب بیشتری به آن وارد کنید و هزینه بالاتری را متحمل شوید.

قفل سولکس چیست ؟

در واقع سولکس نام یک کارخانه است که قفل هایی از جنس فولاد تولید می کند. عیار این نوع از فولاد بسیار قوی است و برای ایجاد امنیت گزینه مناسبی به شمار می رود.

در حال حاضر قفل های سولکس در بازار ایران هم به فروش می رسند اما تمام آن ها جعلی هستند و نمی توان روی آن ها حساب باز کرد.

اگر بخواهید می توانید در ایران نوع اصلی این قفل را پیدا کنید اما بسیار کمیاب هستند و باید هزینه زیادی بابت آن بپردازید.

ویژگی های قفل سولکس

اگر بخواهیم درباره کلید سازی برای قفل های سولکس بگوییم باید اشاره ای به ویژگی های این قفل محبوب نیز داشته باشیم.

ضد سرقت

جالب است بدانید که قفل سولکس نوعی قفل ضد سرقت به شمار می رود. حتما با شنیدن قفل ضد سرقت به یاد قفل درب ضد سرقت افتادید که دارای چند زبانه هستند.

در صورتی که منظور از ضد سرقت بودن درباره قفل سولکس این است که به دلیل فولاد قوی که در ترکیبات آن وجود دارد در برابر برش با اره کمانی مقاوم می باشد و سارقین نمی توانند به راحتی و توسط ابزارهای ساده اقدام به بریدن آن کنند.

البته این مساله به این معنی نیست که قفل سولکس توسط هیچ وسیله ای خراب نمی شود اما مقاومت آن بسیار بیشتر از سایر قفل هاست و به راحتی برش داده نمی شود.

آبکاری در بخش زبانه قفل سولکس اصلی ترین دلیل مقاوم بودن آن بعد از آلیاژ فولاد است.

زبانه مخفی

زبانه قفل سولکس بعد از قفل شدن کاملا مخفی می شود و توسط سارقین مشاهده نخواهد شد.

همان طور که می دانید سارقین به اولین چیزی که فکر می کنند این است که زبانه قفل را ببرند و قفل را باز کنند.

قفل های سولکس مدل های مختلفی دارند که یکی از مشهورترین آن ها مدل گوشواره ای است. این مدل نیز دارای زبانه ای مخفی است و ابزارهایی مانند قیچی و اره کمانی قادر به درگیر شدن با زبانه آن نخواهند بود.

انواع قفل ها فقط به وسیله دستگاه های سنگین برش ، بریده می شوند. البته سارقین ترجیح می دهند ریسک نکنند و این دستگاه ها را به محل سرقت نیاورند. چون صدای زیادی تولید می کنند و قطعا اطرافیان را از حضور خود مطلع خواهند کرد.

آبکاری سطح قفل

یکی از نکات مهمی که کارخانه سولکس در کلید سازی برای قفل های سولکس در نظر گرفته آبکاری شدید و مقاوم سطح قفل می باشد. زمانی که سطح قفل به شدت صیقلی شود سارق نمی توانند آن را به وسیله قیچی و اره برش دهد زیرا سطح قفل به شدت لغزنده است و اگر سارق چند بار تلاش کند و در بریدن قفل شکست بخورد قطعا عطای سرقت از آن محل را به لقایش می بخشد.

ضد اسید

قفل های سولکس ضد اسید می باشند و به عنوان یکی از قوی ترین قفل های ضد اسید در سراسر جهان شناخته می شوند.

کلید سازی برای قفل های سولکس کار دشواری است و عملا زحمتی دو برابر را میخواهد. زیرا قفل های سولکس دارای دو استوانه رمز هستند که علاوه بر اینکه قفل را ضد اسید کرده بلکه امنیت آن را به شدت بالا برده است.

اگر صاحب این نوع از قفل ها هستید و به دلایل مختلف نیاز به کلید ساز داشتید باید به سراغ کسی بروید که در تعمیر این قفل ها سابقه داشته باشد چون تعمیر آن ها دشوار و کاری تخصصی می باشد. به هیچ عنوان این کار را به دست یک فرد تازه وارد ندهید زیرا باعث ضررهای مالی خواهید شد.

برخی از سارقین هنگامی که مشاهده کنند زبانه قفل مخفی است یا به هر دلیلی نتوانند قفل را باز کنند در آن اسید تزریق می کنند.

برند سولکس به اینجا هم فکر کرده است. قرار دادن دو عدد استوانه در کنار ساچمه ها باعث می شود که قفل با تزریق اسید هم باز نشود. زیرا این استوانه ها با دندانه های کلید درگیر نیست و تزریق اسید نمی تواند باعث باز شدن قفل شود مگر اینکه از اسید برای تخریب تمام قفل استفاده شود که این مساله بسیار وقت گیر خواهد بود و نیاز به زمانی چند ساعته دارد.

مطمئن باشید هیچ سارقی حاضر نیست بیشتر از چند دقیقه زمان برای باز کردن قفل تلف کند چه برسد به چند ساعت !

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

حجره اینترنتی: امداد کلید لواسان رودبارانی 

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.