علت بسته نشدن درب ضد سرقت

علت بسته نشدن درب ضد سرقت

بسته نشدن درب ضد سرقت

علت بسته نشدن درب ضد سرقت , می‌تواند متفاوت باشد. می توان هر کدام ازین علت ها را بررسی کرد و نسبت به آن درب را تعمیر کرد.

علت بسته نشدن درب ضد سرقت چیست؟

دلایلی مختلفی برای بسته نشدن درب ضد سرقت وجود دارد، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

پیچ و تاب در درب ضد سرقت و عوض شدن فرم درب

در صورتی که در درب پیچ و تابی وجود داشته باشد در به سختی باز و بسته می شود. برای فهمیدن آن در را چند بار باز و بسته کنید ببینید که در، هنگام بسته شدن کامل در چهار چوب قرار میگیرد یا خیر ؛ اگر پیچ و تاب داشته باشد مشخص خواهد شد.

باد کردن درب ضد سرقت بر اثر رطوبت

علت به سختی بسته شدن درب باد کردن آن در صورت چوبی بودن در ,بر اثر رطوبت خواهد بود. این اتفاق در مناطقی که رطوبت زیاد دارند پیش می آید، برای جلوگیری از این اتفاق درب را باز کرده صیقل دهید و رنگ آمیزی کنید و دوباره نصب کنید.

علت بسته نشدن درب ضد سرقت

علت بسته نشدن درب ضد سرقت

کوچک بودن سوراخ قفل

گاهی ممکن است سوراخ قفل درب ضد سرقت کمی کوچکتر باشد، در این صورت باید با مته سوراخ قفل را کمی بزرگ‌تر کنید تا قفل در آن قرار بگیرد.

مشکل در قفل درب ضد سرقت

گاهی علت بسته نشدن درب ضد سرقت ایراد قفل آن است. در این صورت نیازی به تعویض یا تعمیر درب ضد سرقت ندارید و کافی است قفل درب را تعویض یا مشکل آن را حل کنید. قفل درب ضد سرقت می تواند در مدلهای مکانیکی و دیجیتال باشد. قفل دیجیتال درب ضد سرقت از امن ترین مدل های مورد استفاده در این درب ها می باشد.

خراب شدن دستگیره درب ضد سرقت

خراب شدن دستگیره درب می‌توان به علت وارد کردن فشار زیاد روی آن باشد. در این صورت اگر ظاهر دستگیره سالم باشد، فقط کافی است پیچ‌های آن را تعویض و آن‌ها را سر جای خود محکم کنید. اما در صورتی که دستگیره شکسته باشد، باید آن را عوض کنید و دستگیره‌ای دیگر جایگزین کنید.

مشکل در لولای درب ضد سرقت

گاهی علت بسته نشدن درب ضد سرقت می‌تواند مشکل در لولا و پیچ لولای درب باشد. ممکن است پیچ لولا یا یکی از اجزای آن خراب شده باشد که در این صورت باید مشکل آن حل شود.

ایراد در رگلاژ درب

یکی از علت‌های اصلی بسته نشدن درب ضد سرقت، به هم خوردن رگلاژ درب می‌باشد. این مورد به دلیل فرونشست زمین، بیشترین احتمال را دارد. بنابراین اگر متوجه این موضوع شدید، باید به تنظیم کردن رگلاژ درب بپردازید. رگلاژ درب ضد سرقت از مهم ترین اقداماتی است که در زمان نصب و یا حتی مدتی پس از نصب باید انجام شود تا درب دارای کارایی و امنیت لازم باشد.

به طور کلی علت بسته نشدن درب ضد سرقت چه می‌تواند باشد؟

علت بسته نشدن درب ضد سرقت به طور کلی می‌تواند کیفیت پایین درب، ضعیف بودن لولاها، زنگ زدگی لولاها، خراب شدن قفل درب ضد سرقت، به هم خوردن رگلاژ درب ضد سرقت و آسیب دیدن خود درب ضد سرقت یا روکش آن باشد. با بررسی و پی بردن به هر کدام از این موارد، می‌توانید به راحتی مشکل بسته نشدن درب ضد سرقت را حل نمایید.

برای افزایش طول عمر روکش درب ضد سرقت چه باید کرد؟

برای این کار بهتر است هر چند وقت یکبار دستمالی نمدار و تمیز روی درب بکشید. با این کار تا چندین سال نیاز به تعویض روکش درب ضد سرقت نخواهید داشت.

این نکته را فراموش نکنید که برای تمیز کردن روکش درب نباید از مواد شیمیایی، آب و فشار زیاد استفاده کنید.

دیگر مشکلات رایج درب ضد سرقت

علاوه بر مشکل بسته نشدن درب ضد سرقت، بعد از مدتی استفاده ممکن است با خرابی های متعددی روبرو شوید. در ادامه به بررسی مهم ترین خرابی و مشکلات درب ضد سرقت می پردازیم:

صدای جیر جیر درب ضد سرقت

ممکن است درب به صدا در بیاید و باعث آزار شما و یا همسایگانتان شود. در این صورت میخ های لولاها را در آورده ، با سمباده یا سیم ظرفشویی صیقل دهید و دوباره در جای خود قرار دهید و کمی روغن روی لولاها ریخته ، در را چند بار باز و بسته کنید تا صدای جیر جیر کردن در قطع شود .

خرابی یراق آلات

یراق آلات درب ضد سرقت مانند چشمی درب، ضربه گیر و جا پستی باید کیفیت خوبی داشته باشند تا در مدت زمان کوتاهی دچار خرابی نشوند. به همین دلیل در هنگام خرید درب ضد سرقت، به کیفیت درب و یراق آلات آن توجه کنید.

ودر آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


 

تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی

کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی لواسانات, امداد کلید لواسان رودبارانی,  الو کلید لواسان , الو کلید , الوکلید

 

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.