علائم پریدن کد سوئیچ در خودرو

علائم پریدن کد سوئیچ در خودرو

علائم پریدن کد سوئیچ

علائم پریدن کد سوئیچ در خودرو, تشخیص علائم پریدن کد سوئیچ در خودروهای تولید داخل کشور و خرابی این بخش، یکی از خواسته‌های اساسی بسیاری از دارندگان این محصولات است.

باید بدانید که تمامی سازندگان خودروهای داخلی مخصوصا آنهایی که از سال 1387 به بعد تولید شده اند، موظفند در این خودروها سیستم های ضد سرقت به کار می برند که به این سیستم ها ایموبلایزر نیز گفته می شود.

این سیستم‌ها با عنوان سوئیچ کددار و یا کدسوئیچ نیز معروف و شناخته‌ شده‌اند.

در صورتی‌ که این سیستم بر روی یک خودرو نصب نشده باشد، عملیات شماره‌گذاری آن انجام نخواهد گرفت.

وجود این سیستم ها در خودرو باعث می شود که امنیت این خودروها تامین شود ، در غیر این صورت خودروی آنها به سرقت یا ربوده خواهد شد.

سوئیچ کددار و یا کدسوئیچ علائم پریدن کد سوئیچ در خودرو

در حال حاضر برای تولید خودروها از ۴ نوع سیستم ضد سرقت استفاده می‌شود.

هر کدام از این سیستم ها به طریقی می توانند از خودروی شما محافظت کنند، یکی از این سیستم ها قفل مرکزی و دیگری سیستم ضد سرقت می باشد.

ردیاب و سیستم ایموبلایزر الکتریکی و الکترونیکی کددار از دیگر سیستم‌های ضد سرقت در انواع مختلف خودروها هستند.بنابراین یکی از مهم‌ترین مباحثی که باید پیش‌ از آگاهی از علائم پریدن کد سوئیچ و یا پاک شدن و خرابی این بخش، به آن توجه داشته باشید مزایای طراحی و تولید این سوئیچ‌ها برای اتومبیل‌ها است.

یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که استفاده از این کدسوئیچ‌ها به کد خودرو در کنار سوئیچ کددار نیازمند است.

علائم پریدن کد سوئیچ در خودرو

علائم پریدن کد سوئیچ در خودرو

این موضوع نیز باعث می‌شود تا خودروی شما تحت حفاظت و امنیت بسیار بیشتری قرار بگیرد. چراکه این امکان وجود دارد که سارقی قصد ربودن خودروی شما را داشته باشد. در این‌ صورت دسترسی به کدسوئيچ ماشین شما دشوار خواهد بود و او باید مدت زمان بسیار بیشتری را صرف کند تا کدسوئیچ را به دست آورد.

نحوه کارکرد سوئیچ کد دار چگونه است؟

این سامانه به‌ نحوی طراحی شده که قادر است در شرایط تشخیص هر گونه ورود غیرقانونی به خودرو از روشن شدن اتومبیل و حرکت آن پیشگیری به عمل آورد.

در حقیقت کد و یا رمزی ویژه بر روی کامپیوتر خودرو و سوئیچ آن حک شده‌ است. بنابراین اگر این دو با یکدیگر دارای همخوانی باشند، موتور روشن شده و حرکت خواهد کرد.

اگر تمایل داشته باشید خودروی خود را به فرد دیگری واگذار کنید می‌توانید کدهای امنیتی آن را پاک و یا حذف نمایید و یا در شرایطی که قصد خرید خودروی کارکرده دارید، با حذف کدهای امنیتی و تغییر دادن آن‌ها با خیال آسوده‌تری خرید خود را انجام خواهید داد.

بنابراین پریدن و یا پاک شدن این کدسوئیچ‌ها برای دارندگان خودروها مشکلات بسیار زیادی را ایجاد می‌کند. پس بهتر است رانندگان با علائم پریدن کد سوئیچ و یا خراب شدن آن آشنایی کافی داشته باشند.

علائم پریدن کد سوئیچ

علائمی وجود دارد که نشان می دهد کد سوئیچ شما پاک یا خراب شده است،  یکی ازین علائم باز نشدن درب اتومبیل یا قفل نشدن درب ها نام برد.

ممکن است در این شرایط دزدگیر نیز عملکرد صحیحی از خود نشان نداده و یا موتور اتومبیل استارت نخورد.

در برخی از مدل‌ها، شیشه‌های بالابر خودرو نیز عملکرد درستی از خود نشان نخواهند داد. اما در بعضی دیگر، این علامت مشاهده نمی‌شود.

عدم باز شدن درب‌های اتومبیل

در بسیاری از موارد شما قفل را بر روی کلید اتومبیل فشار می‌دهید اما درب‌ها باز نمی‌شوند، در این شرایط امکان خرابی و یا پاک شدن کدسوئیچ وجود دارد‌.

بهتر است با مشاهده چنین علامتی در ابتدا به بررسی باطری ریموت کنترل خودروی خود اقدام کنید. اگر هیچ‌گونه علامت خرابی از ناحیه باتری مشاهده نکردید، پس احتمال خرابی سیستم ضد سرقت و یا پاک شدن کدسوئیچ آن وجود دارد.

عدم قفل شدن درب‌های اتومبیل

این امکان وجود دارد که شما نتوانید درب‌های اتومبیل خود را با استفاده از کلید ریموت قفل کنید.

در چنین شرایطی باید در ابتدا به بررسی این موضوع بپردازید که آیا درب‌ها با کلید اصلی قفل می‌شوند یا خیر.

اگر درب‌های اتومبیل با استفاده از کلید اصلی نیز قفل نمی‌شوند، پس احتمال امکان خرابی سیستم ایموبلایزر وجود دارد.و ممکن است یکی از علائم پریدن کد سوئیچ و یا پاک شدن آن باشد.

عملکرد ناصحیح دزدگیر

در برخی مواقع صدای آژیر بلند می شود و شما نمی توانید آن را قطع کنید، در این شرایط احتمال اینکه سوئیچ خراب شده باشد.یا کد سوئیچ پاک شده باشد وجود دارد.

چراکه بروز هرگونه خرابی در این بخش و یا پاک شدن کدسوئیچ باعث می‌شود.تا عملکرد دیگر بخش‌ها و سنسورها نیز تحت تأثیر قرار گرفته و آن‌ها را به تشخیص نادرست سوق دهد.

عدم استارت خوردن موتور اتومبیل

یکی از مهم‌ترین مزایای سیستم ضد سرقت، طراحی آن به شکلی است که اگر با استفاده از سوئیچی غیر از سوئیچ اصلی تمایل به استارت زدن داشته باشید این اقدام غیرممکن خواهد بود.

به این معنا که شما نمی‌توانید با استفاده از سوئیچ غیراصلی ماشین را استارت زده و آن را روشن کنید.

ودر آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


 

تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


ساخت سوئیچ های کد دار , ساخت سوئیچ یدک کد دار , قیمت ساخت سویچ کد دار , ساخت سویچ کد دار سمند , ساخت سویچ کد دار , ساخت سوئیچ کددار , سوئیچ کددار , سوئیچ کد دار پراید , ساخت سوئیچ کد دار پراید , ساخت سوئیچ کد دار ماشین , سوئیچ کد دار ماشین , ساخت سوئیچ کد دار پژو پارس , سوئیچ کد دار پژو پارس , ساخت سوئیچ کد دار زانتیا , سوئیچ کد دار زانتیا , قیمت سوئیچ کد دار پراید

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.