شغل کلید سازی

شغل کلید سازی

شغل کلید سازی چیست؟

شغل کلید سازی یکی از مشاغل خدماتی پر رونق در ایران و سراسر جهان به شمار می رود.این شغل در زمینه ساخت و تعمیر انواع قفل فعالیت می کند. در این مقاله به انواع زمینه های این شغل اشاره خواهیم کرد.

همانطور که در بالا اشاره شد، فرد کلید ساز  در زمینه ساخت و تعمیر کلید و قفل خدمت رسانی می کند. از آنجا که نیاز مشتری برای برخی از کلید سازان مهم است، خود را با تغییرات جامعه و همچنین تکنولوژی وفق می دهند.

برخی همچنان به ساخت قفل و کلید های سنتی می پردازند، آنها فکر می کنند که در سالهای پیش رو همچنان از این کلید ها استفاده می شود .

باید به این موضوع توجه داشت که تکنولوژی علاوه بر اینکه در تمام صنایع پیشرفت کرده، همچنین در تمام بخش های زندگی انسان نیز نفوذ کرده و شاهد تحولات عظیمی در آن هستیم.

به همین خاطر شغل کلید سازی جزو مشاغلی به حساب می رود که در آن فرد کلیدساز باید خود را با نیاز جامعه هماهنگ کند و به خوبی به این نیازها مسلط باشد تا بتواند شغل پر رونق و پر درآمدی داشته باشد.

شغل کلید سازی

شغل کلید سازی

اهمیت شغل کلید سازی 

احتمالا تا به امروز این موضوع برای شما هم رخ داده است که با خراب شدن قفل مواجه می شوید و بلافاصله اطرافیان سریعا دست به کار شده و سعی بر باز کردن قفل دارند اما در نهایت پس از ساعت ها کلنجار رفتن با قفل موفق به باز کردن آن می شوند و متاسفانه یک قفل خراب و شکسته را به شما تحویل می دهند.

این مسئله به این موضوع بر می گردد که بسیاری از افراد خود را در همه زمینه ها استاد می دانند علی رغم آن که اطلاعات فنی مورد نیاز در این زمینه را ندارند و تنها خدمتی که به شما می کنند تحمیل خسارت مالی است.

به یقین می توان گفت که کلید سازی سیار علاوه بر اینکه یک شغل فنی است، دارای جوانب هنری نیز هست. زیرا بسیاری از کلید سازان به درستی می دانند که به چه صورت قفل را باز کنند که مغزی قفل آسیب نبیند.

به عبارت دیگر، کلید ساز به فردی گفته می شود که پس از سال ها آموزش ، تجربه و مهارت به انواع قفل و کلید و ساختار آن ها تسلط دارد و توانایی ساخت و تعمیر آن ها را فرا گرفته است.

در سال های گذشته این عقیده وجود داشت که تنها وظیفه کلید ساز ساختن انواع کلید و یدک آن هاست. اما ساخت، تعمیر و شناخت انواع قفل هم از مهارت های او به شمار می رود، زیرا به منظور رفع مشکلات قفل ها نیازمند شناخت ساختار دقیق آن هاست.

مهارت های کلید ساز

کلیدساز باید به مهارت هایی از قبیل: برش کاری با اره کمانی ، استفاده از سنگ زنی ، توانایی ساخت کلید برای انواع ساختار قفلی ، قابلیت کار با ماشین های کد زن ، توانایی پلیسه گیری و ….. مسلط باشد.

مهم ترین خدمات شغل کلید سازی

توانایی ساخت کلید یدکی

کلید سازهای حرفه ای به درستی می دانند که مهارت ساخت کلیدهای یدکی چه میزان اهمیت دارد.

افراد زیادی ترجیح می دهند که چند کلید یدک به همراه خود داشته باشند.تا در صورتی که یکی از آن ها.گم شد و یا در محل جا گذاشته شد بتوانند از آن استفاده کنند و پشت درب منتظر نمانند.

باز کردن درب های بسته

فراموش کردن کلید در منزل ، محل کار و یا پشت درب یکی از مشکلات شایع مشتریان است. زیرا باعث می شود.که ساعت های طولانی پشت درب منتظر بمانند و در شرایط اضطراری محبوس شوند.

در این شرایط می توانند با کلید سازی تماس گرفته و از آن ها بخواهند تا به وسیله ابزارهایی که دارند اقدام به باز کردن درب کنند. حفظ سلامت قفل و مغزی از مهم ترین وظایف یک کلید ساز به شمار می رود.

مهارت ساخت کلید های دیجیتالی و رمزدار

کلیدهای دیجیتالی و رمزدار از مزایای مفید فناوری در زندگی انسان است زیرا به خوبی باعث افزایش امنیت شده اند.

این نوع کلیدها به سادگی باز نمی شوند و از حوادثی مانند سرقت در امان هستید. یک کلید ساز حرفه ای باید توانایی ساخت این نوع از کلیدهای جدید را داشته باشد.

زندگی انسان و به طور کلی جوامع هر روز در حال پیشرفت هستند و چنانچه هر کدام از مشاغل نتوانند خود را با این پیشرفت وفق دهند بلا استثناء از رونق خواهند افتاد.

ودر آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


 

تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی

کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی لواسانات, امداد کلید لواسان رودبارانی,  الو کلید لواسان , الو کلید , الوکلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.