شاه کلید چیست

شاه کلید چیست

شاه کلید به چه معناست؟

شاه کلید چیست,ما در امداد کلید لواسان رودبارانی اقدام به فروش و اجرای سیستم دزدگیر و دوربین مداربسته.در اقصی نقاط ایران می‌نماییم،همچنین تیم های نصب حرفه ای در تهران و لواسان داریم.

آیا شاه کلید واقعیت دارد و آیا کلیدی در کلید سازی هست که تمام قفل ها را بتوان با آن باز کرد.

نحوه استفاده از شاه کلید چگونه است. چگونه می توان یک شاه کلید ایجاد کرد و یا اینکه از کجا شاه کلید تهیه کنیم.

در دوران کودکی همیشه وقتی اسم شاه کلید می آمد فکر میکردیم که یک کلید وجود دارد که در بالای آن یک تاج قرار دارد و شاه تمام کلید ها است. بعد ها که وارد صنعت کلید سازی و قفل سازی شدم متوجه گردیدم که چیزی به اسم شاه کلید به این صورت وجود ندارد. بلکه شاه کلید تمام مهارت های قفل ساز برای باز کردن یک قفل می باشد که هر دوی اینها در کنار هم ، معنی واقعی شاه کلید را فراهم می نماید.

شاه کلید چیست

برای استفاده از ابزار باز کردن قفل بایستی در ابتدا ساختار قفلها را بشناسید.

معمولا برای این مساله حدود شش ماه شاگردی کردن نیاز است. البته اگر با هوش باشید و کمی هم شانس داشته باشید ممکن است این زمان به حدود سه ماه هم تقلیل یابد.

خلاصه کلام اینکه هر چه در زمینه قفل شناسی دارای تبحر و تجربه بیشتری باشید راحت تر می توانید از سد قفلهای بسته بگذرید.

انواع شاه کلید

تمام قفل های موجود در کل سیستم دارای پشته های سه تایی هستند.

تنها چیزی که باید رویش کار شود پین “دوم” است، پین دوم که یکی دیگر از بخش های شاه کلید است بین ۳ قسمت در بخش میانی متفاوت است، بنابراین ۳ شاه کلید به قفل های دیگر در آن سطح نمی خورند.

بنابراین افراد در سطح پایین سیستم مدیریتی یک کلید دارند که فقط روی قفل خودشان کار می کند. مدیریت میانی دارای شاه کلیدهایی است که روی هر ۲ درب حوزه خودشان کار می کند. مدیر عامل هم یک ابر شاه کلید دارد که به هر قفلی در سیستم می خورد!

حال اگر این مسئله باعث آشفته شدن ذهن شما شده است به خاطر داشته باشید که در واقع قفل سازهایی داریم که در حال کار روی سیستم های شاه کلیدی بسیار پیچیده تری هستند، جایی که شما یک ابر ابر ابر شاه کلید خواهید داشت.

اولین قفل را چه کسانی ساختند؟

نکته دیگر در مورد شاه کلید چیست، آشنایی با تاریخچه قفل و کلید می باشد. در این راستا باید گفت قفل های ضامن دار صدها سال است که توسط بشر استفاده می شود.

قفل های ضامن دار همان قفل هایی است که در با کلیدهایی که برآمدگی هایی در اطراف خود دارند باز می شوند. در صورتیکه کلید ها شیارهایی منتاظر با ضامن قفل نداشته باشد، قفل ها باز نمی شود.

چون قفل سازان در طی قرن ها طرح های مختلفی برای ضامن قفل ها ساخته اند، کلید های لازم برای باز کردن این قفل ها نیز پیچیده و پر پیچ و خم شده اند.

در زمان های دور، رومیان نوعی کلید کوچک ساخته بودند که از آن به عنوان انگشتر نیز استفاده می کردند. امروزه علاوه بر قفل های ضامن دار، قفل های قابل انتقال نیز به بازار عرضه شده است.

اگر مهندسان شاه کلید دزد شوند!

یک نکته خیلی جالب در مورد شاه کلید چیست، مطلبی ست که چندی پیش به بیرون درز کرد. این مطلب می گفت دو مهندسی به نام های «کریستین هلدر و جو ویرز» در برنامه ای به نام «هکرها در کره زمین» در نیویورک از یک فناوری رونمایی کردند که اگر به دست دزدان بیفتد، خاک تمام سرمایه داران و کسانیکه پول های خود را در گاو صندوق های مختلف قرار می دهند، به سر خواهد شد.

حتی تصور اینکه این مهندسان با دزدان واقعی دست به یکی شوند هم سخت است.

این فناوری که توسط شرکت لاکپیکرز طراحی شده قادر است با استفاده از یک چاپگر سه بعدی، کلید هایی خاصی تولید کند که می تواند مستحکم ترین و پیچیده ترین قفل ها را باز کند.

نکته خیلی جالب در مورد این تکنولوژی این است که دیگر آقای دزد نیاز ندارد اصل کلید یا قفل را ببیند بلکه با در اختیار داشتن اطلاعاتی از قبیل عمق قفل که به برنامه داده می شود می تواند کلید مورد نظر را بسازد.

دو مهندس سازنده این کلید سه بعدی که برای شرکت لاکپیکرز کار می کنند می گویند قصد ندارند این تکنولوژی را به عموم عرضه نمایند.

با تعریفی که از شاه کلید در بالا ارائه شد در صورتیکه این فناوری در اختیار دزدان حرفه ای و صاحب سبک قرار گیرد دیگر هیچ سرمایه ای در دنیا قابل حفاظت نخواهد بود چون این دزدان شاه کلید به دست به راحتی می توانند هر نوع قفلی را باز کنند.

از قفل چوبی مصری تا قفل فلزی اروپایی

مطلب جالب دیگر در مورد شاه کلید چیست، نگاهی کوتاه به ساخت انواع قفل ها از گذشته تا حال می باشد.

اصطلاح شاه کلید به شناسایی ساختار انواع قفل برمیگردد.

براساس مستندات تاریخی حدود چهار صد سال قبل مصری ها و چینی ها قفل هایی از جنس چوب ساخته بودند اما در قرن پانزدهم صنعت گران اروپایی قفل های فلزی را تولید کردند.

افرادی به نام های «رابرت بارون و حوزف رامه» برای اولین بار در دهه ۱۷۸۰ میلادی اولین قفل های طرح جدید را در انگلستان ساختند.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.