سوئیچ کد دار خودرو چیست

سوئیچ کد دار خودرو چیست

سوئیچ کددار

سوئیچ کد دار خودرو چیست, ساخت سوئیچ کددار با توجه به واردات انواع ماشین های خارجی به داخل، از دغدغه های مالکان این خودروها به حساب می آید.

ساخت سوئیچ کد دار با استفاده از تکنولوژی جدید باعث شده تا از اهمیت زیادی برخوردار باشد. اتفاقاتی از جمله شکسته شدن کلید ماشین، گم شدن سوئیچ خودرو و یا دزدیده شدن آن، از اتفاقات نگران کننده.و دلهره آور در بین افراد مختلف می باشد.

وقتی که سوئیچ خودرو در زمان گذشته به دلایل گوناگونی نظیر شکستن در جای استارت، گم شدن سوئیچ.و یا جا گذاشتن آن در یک مکان غیر قابل.دسترسی سریع افراد، از بین می رفت؛ یک کلیدساز با استفاده از کلید یدک خودرو.برای آن ها سوئیچ جدید میساخت ، ولی امروزه در انواع خودروهای ایرانی و خارجی، امکاناتی همچون سوئیچ کددار.و ریموت به منظور قفل کردن درب خودرو و کنترل.بدنه خودرو اضافه شده است و اگر افراد با مشکلات مذکور مواجه شدند باید برای ساخت سوئیچ کددار.به یک مرکز تخصصی تر بروند.

نحوه ی ساخت سوئیچ های کددار به این صورت است که این سوئیچ ها باتوجه به قرار گرفتن یک.تراشه کامپیوتری درون خودرو ساخته می شوند.

به عبارت دیگر ساخت سوئیچ کددار مخصوص ماشین شما است و در هیچ ماشینی در کل دنیا را باز نخواهد کرد. بنابراین درصورت گم کردن سوئیچ خود و ساخت یک کلید از روی این سوئیچ توسط فردی دیگر، احتمالا او می تواند خودروی شما را باز کند ولی نمیتواند خودرویتان را استارت بزند یا موتور خودرو را روشن کند و این مسأله مانع به سرقت رفتن خودروی شما میشود.

سوئیچ کد دار خودرو چیست

سوئیچ کد دار خودرو چیست

تفاوت سوئیچ کد دار با سوئیچ معمولی خودرو

سوئیچ کددار در مقایسه با سوئیچ معمولی، صرفا از نظر میزان برقراری امنیت، تفاوت دارد. در واقع هدف از ساخت سوئیچ کددار که نوعی سیستم پیشرفته محسوب میشود؛ این است که امنیت را در خودرو برقرار کند و از سرقت آن جلوگیری کند.

این قابلیت را می توانید بر روی تمامی خودروهای مدرن و تازه تولید شده ببینید. امنیت این محصول در مقایسه با سوئیچ معمولی، بالاتر است؛ به این دلیل که بر روی آن، یک مکانیزم امنیتی نصب شده است و باعث میشود که خودرو در زمان سرقت، روشن نشود و درصورت باز نشدن این کد، ماشین استارت نمی خورد.

کاربرد سوئیچ کددار

در واقع سوئیچ کددار، عملکرد سه بخش از سیستم خودرو را برخلاف سوئیچ معمولی، در زمان سرقت و یا ورود کلید ناهماهنگ با کد، غیر فعال می کند و مانع از حرکت خودرو میشود که از این بخشها می توان به سیستم سوخت رسانی، سیستم جرقه و سیستم موتور استارت اشاره کرد. سوئیچ کد دار خودرو چیست

از طرفی دیگر، باتوجه به ساختار بسیار ساده ی سوئیچ معمولی خودرو، کاربرد آن صرفاً برای روشن کردن خودرو، خاموش کردن ، استفاده از تجهیزات جانبی در حالت خاموش بودن موتور میباشد درحالیکه ساختار سوئیچ کددار متمایز است.

در زمان قرار گرفتن خودرو در مرحله تولید، سوئیچ خودرو کد گذاری می شود.

این کد، پس از ذخیره شدن در حافظه موجود در سوئیچ، بر روی ECU خودرو تعریف می شود و به سیستم ضد سرقت موجود در خودرو داده می شود که شامل آنتن ترانسپوندر است.

نحوه کار با سوئیچ کددار 

آنتن ترانسپوندر با استفاده از فناوری RFID، یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند.

این فناوری به محض وارد شدن سوئیچ در جایگاه بدون نیاز به انرژی الکتریکی، شروع به بازخوانی اطلاعات و کد سوئیچ میکند.

بنابراین برای این که خودرویتان را با استفاده از سوئیچ کددار، روشن کنید؛ باید آنرا در محل استارت قرار دهید و بچرخانید تا آنتن ترانسپوندر، کد و اطلاعات سوئیچ را بخواند و درصورت صحیح بودن این کد، اجازه روشن شدن خودرو صادر می شود و در غیر این صورت، هرچه راننده برای روشن شدن خودرو با استفاده از سوئیچ، تلاش کند؛ خودرو صرفاً استارت می خورد ولی موتور روشن نمی شود.

آنتن ترانسپوندر با استفاده از فناوری RFID، یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند. این فناوری به محض وارد شدن سوئیچ در جایگاه بدون نیاز به انرژی الکتریکی، شروع به بازخوانی اطلاعات و کد سوئیچ میکند.

برای اینکه بتوانید ماشین خود را روشن کنید باید آن را در جایگاه استارت قرار دهید. و بچرخانید تا آنتن ترانسپوندر، کد و اطلاعات سوئیچ را بخواند و درصورت صحیح بودن این کد، اجازه روشن شدن خودرو صادر می شود و در غیر این صورت، هرچه راننده برای روشن شدن خودرو با استفاده از سوئیچ، تلاش کند؛ خودرو صرفاً استارت می خورد ولی موتور روشن نمی شود.

ساخت سوئیچ کد دار برای خودرو های ایرانی

تولید کنندگان خودرو ،سایپا و ایران خودرو همزمان با هم با افزایش نیاز روز افزون برای بالا رفتن امنیت خودرو ، اقدامات لازم برای تولید سوئیچ کد دار را فراهم کردند.

بدین جهت، نصب و راه اندازی سیستم های ضد سرقت یا ایموبلایزر بر روی کلیه اتومبیل های ایرانی.از سال ۱۳۸۷ اجباری شدند. این سیستم با ایجاد امنیت بیشتر برای اتومبیل های داخلی، مورد توجه بسیاری قرار گرفت؛ یعنی خودرو ها در صورت عدم نصب سیستم ضد سرقت، شماره گذاری نمی شدند.

این سیستم ضد سرقت باعث افزایش امنیت کم خودروهای داخلی شده بود بدین دلیل.که درب اکثر خودروهای تولید داخل تا قبل از اجرای این طرح به راحتی باز می شد و حتی با سوئیچ یک ماشین دیگر به راحتی روشن می شدند.

ودر آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


 

تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


ساخت سوئیچ های کد دار , ساخت سوئیچ یدک کد دار , قیمت ساخت سویچ کد دار , ساخت سویچ کد دار سمند , ساخت سویچ کد دار , ساخت سوئیچ کددار , سوئیچ کددار , سوئیچ کد دار پراید , ساخت سوئیچ کد دار پراید , ساخت سوئیچ کد دار ماشین , سوئیچ کد دار ماشین , ساخت سوئیچ کد دار پژو پارس , سوئیچ کد دار پژو پارس , ساخت سوئیچ کد دار زانتیا , سوئیچ کد دار زانتیا , قیمت سوئیچ کد دار پراید

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.