جلوگیری از دزدی باتری ماشین

جلوگیری از دزدی باتری ماشین

دزدی باتری ماشین و راه های جلوگیری از آن

جلوگیری از دزدی باتری ماشین, این روزها با زیاد شدن قیمت لوازم و تجهیزات اتومبیل، قیمت فلز سرب ،دزدی باتری اتومبیل به حد قابل توجهی زیاد شده است.

در یک دقیقه دور شدن از ماشین این اتفاق رخ می دهد. توصیه ما به شما این است که روش های پیشگیری از دزدی باتری ماشین را انجام دهید، در غیر این صورت قبل از این که باتری اتومبیل شما خراب شود، بایستی یک باتری جدید خریداری کنید.

راهکارهایی به منظور جلوگیری از دزدی باتری ماشین در زیر آورده شده است که به شما در محافظت از باتری اتومبیل کمک می کند.

استفاده از بست اطراف باتری

یکی از روش های پیشگیری از دزدی باتری خودرو بکارگیری بست اطراف باتری می باشد. چون که زمان اصلی و اساسی ترین دلیل پیشگیری از دزدی است. پس شما هر اندازه که بتوانید تایم را برای افراد دزد زیاد نمایید، امکان دزدی نیز به همان اندازه کم می شود.

شما نیز می توانید برای این کار از پیچ و مهره های ویژه برای بست بکار ببرید. چون که سارقانی که عموما وسایل معمولی در اختیار دارند توانایی نداشته باشند پیچ ها را باز کنند؛ یا می توانید از چند تا پیچ در یک جا بکار ببرید تا زمان باز نمودن برای افراد دزد زیاد شود.

جلوگیری از دزدی باتری ماشین

 نگهدارنده جلوگیری از سرقت باتری اتومبیل

یکی دیگر از پر استفاده ترین تجهیزات جلوگیری از سرقت باتری اتومبیل بکارگیری نگهدارنده جلوگیری از سرقت باتری اتومبیل است که آن را قفل باتری هم می نامند. قفل باتری ماشین با تعبیه شدن بر روی پیچ هایی که به منظور محافظت بست باتری قرار داده شده اند‌ احتمال سرقت را تا اندازه زیادی کم می کند.

این وسیله به کمک پیچ ها و قفلی که در آن قرار داده شده است نگهداری و حفاظت از باتری اتومبیل را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 پارک اتومبیل در محیط مناسب

به منظور اینکه میدان دید برای مشاهده اتومبیل وجود داشته باشد، خودرو را در شب زیر روشنایی لامپ بگذارید. در وهله بعد، خودرو خود را چسبیده به دیوار یا خودروی دیگری بگذارید، چون که بازگشایی کاپوت و بیرون کردن باتری اتومبیل در این وضعیت، خیلی سخت تر و زمان بر می‌ شود.

اگر توانایی داشته باشید آن را خیلی نزدیک و بدون هیچ فاصله ای میان 3 مانع مثل خودرو یا دو اتومبیل و یک دیوار بگذارید، می توان گفت که حدودا دسترسی دزد به باتری اتومبیل خود را غیرممکن می‌ کنید.

استفاده از بست زیرین باتری

بیشتر کارخانه های تولید خودرو هم اکنون از بست زیرین باتری استفاده می کنند. این نوع از بست های نگهدارنده باتری دسترسی معمولی برای باز کردن ندارند و می بایستی برای بازکردن و جداکردن باتری می بایستی از ابزارهای آچار آلن بلند استفاده شود.توجه نمایید تا بست باتری روزنه خروج بخار اسید را مسدود نکند.

در شکل زیر شما دو مدل از بست باتری را می بینید که زمان بازکردن کردن باتری را زیاد می کنند. البته ناگفته نماند شاید نتوانید چنین مدل هایی را در بازار ایران پیدا کنید. بنابراین استفاده از چند پیچ را در نظر داشته باشید.

استفاده از قفل کاپوت

شاید اطلاع داشته باشید که کاپوت ماشین های گروه پژو و گروه سایپا به راحتی توسط سارقان باز می شوند. با توجه به اینکه این خودروها حداقل 90 درصد بازار خودروی ایران را در اختیار دارند متاسفانه این خودروسازها هیچ حرکتی جهت پوشش این نقص انجام نداده اند و صاحبان این خودروها مجبور هستند با خرید ققل کاپوت و نصب آن از باز شدن کاپوت خودرو از سرقت باتری و دیگر لوزام جلوگیری کنند.

قفل کاپوت های مختلفی توسط شرکت های قطعات خودرویی تولید می شود که شما می توانید با جستجو در گوگل آنها را پیدا کنید. قفل درب کاپوت به گونه ای ساخته می شود که حتی با کشیدن اهرم بازکننده موجود در کابین خودرو، درب کاپوت باز نخواهد شد.

بنابراین با استفاده از یک قفل کابین مناسب احتمال دزدی باطری خودرو را کاهش داده اید. توصیه های سارقان حرفه ای در جلوگیری از سرقت ماشین
ادامه این مقاله در مورد هشدارهای یک سارق حرفه ای و سابقه دار خودرو است که با رعایت آن ها از دستبرد دزدان در امان خواهید بود.

 ماشین خود را در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد پاک کنید

درست است که دزدان ماشین خیلی سریع عمل می کنند، اما خودرویی که در معرض دید عموم قرار دارد از گزند سارقان در امان است.

 ماشین خود را در مکان های نورانی تر پارک کنید

سارقان اعتراف کرده اند که هیچوقت سراغ ماشینهایی که دید خوبی برای دیگران دارد و مردم می توانند آن را از دور ببینند، نمی روند.

 صفحه ی ضبط را از ماشبن جدا کنید

صفحه ی ضبط ماشین را برداشته و یا با خود ببرید یا در داخل خود ماشین غیر از جای خودش پنهان کنید. با این کار دزد با مشاهده صحنه ی جای خالی ضبط صوت، از سرقت کردن از ماشین.شما منصرف شده و خودروی بعدی را برای سرقت انتخاب می کند. چرا که ضبط صوت از وسیله های با ارزش و آسان برای دزدی است که با نبود این وسیله.ارزش وارد شدن به ماشین را ندارد.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.