تجهیزات مورد نیاز برای کلید سازی

تجهیزات مورد نیاز برای کلید سازی

چگونه کسب و کار کلیدسازی را شروع کنیم؟

تجهیزات مورد نیاز برای کلید سازی, یکی از کسب و کارهای جذاب، کلید سازی است!ما در امداد کلید لواسان رودبارانی اقدام به فروش و اجرای سیستم دزدگیر و دوربین مداربسته.در اقصی نقاط ایران می‌نماییم،همچنین تیم های نصب حرفه ای در تهران و لواسان داریم.

برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی نیاز به آموزش و خرید وسایل و ابزار نیاز دارید. در این راهنما شما را با روند راه اندازی این شغل آشنا می کنیم.

مجوز های لازم برای منطقه خود را بشناسید

هر کشور یا ایالتی برای خود قوانین و مجوزهای خاص خود را در زمینه مجوز، بیمه و گواهینامه دارد. ملزومات این کار از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. حتی اگر مجوز یا گواهی نامه ای برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی مورد نیاز نباشید اخذ مجوز به اعتمادسازی کمک می کند و مردم راحت تر به کسب و کار شما اعتماد می کنند.

تجهیزات مورد نیاز برای کلید سازی

دوره آموزش کلید سازی را بگذرانید

برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی نیازی به آموزش رسمی ندارید اما آموزشگاه های آزاد و فنی حرفه ای می تواند در راه آموزش به شما کمک کند. این آموزش ها می توانند مهارت های لازم برای این شغل را در شما تقویت کنند. استفاده از فیلم های آموزشی و کتاب های تخصصی نیز می تواند در این راه به شما کمک کند.

مهارت های کلید سازی را تمرین کنید

یکی از مهمترین مهارت ها در کسب و کار کلیدسازی باز کردن قفل ها بدون استفاده از کلید است. ابزارهای گوناگونی شامل انواع سیم چرخان و حایل ها برای باز کردن قفل ها بدون استفاده از کلید در دسترس است که باید با طرز استفاده از آن ها آشنا شوید. کلید و قفل شناسی و آشنایی با نصب انواع قفل نیز از دیگر مهارت هایی است که باید آن ها را کسب کنید.

زمینه کاری خود را مشخص کنید

کلیدسازی خود حوزه های مختلفی را شامل می شود برای مثال کلیدسازی مربوط به وسایل نقلیه و انواع کلید های کد دار مورد استفاده در وسایل نقلیه، کلید سازی مربوط به منازل مسکونی و ساختمان های تجاری و انواع گاوصدونق ها و… شما باید تلاش کنید در یک یا چند زمینه متخصص شوید.

 امکانات لازم برای راه اندازی کلید سازی را تهیه کنید

این وسایل و امکانات با نوع زمینه انتخابی مرتبط است. برای مثال در صورتی که قصد دارید در حوزه کلید کد دار خودروها فعالیت کنید باید لپ تاپ و دستگاه و نرم افزار لازم را از شرکت معتبر تهیه کنید. در شغل کلید سازی به دستگاه های کپی کلید (معمولی و کامپیوتری)، جعبه ابزار، انواع سیم چرخان، دریل و حایل ها و … نیاز خواهید داشت. از فرد آگاه و متخصص در این زمینه برای راهنمایی در زمینه خرید بهترین وسایل و امکانات مشورت بگیرید.

انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی

می توانید در خانه یا فضایی استیجاری یا حتی یک وسیله نقلیه کار خود را شروع کنید. مکان انتخابی شما باید گنجایش جای دهی وسایل و امکانات و کامپیوتر و … را داشته باشد.

وسیله ی نقلیه ای را برای کلید سازی تهیه کنید

شغل کلید سازی هم مانند هر شغل دیگری به یک سری ابزار و تجهیزات نیاز دارد. در ادامه برخی از پر کاربردترین تجهیزات مورد نیاز راه اندازی شغل کلید سازی را معرفی خواهیم کرد.

تجهیزات مورد نیاز برای کلید سازی

دستگاه کلید سازی سوئیچی

از این دستگاه برای ساخت انواع کلیدهای خانگی و همچنین درصد زیادی از کلیدهای ماشین استفاده می‌شود.

دستگاه کلید سازی کامپیوتری

کلیدهای کامپیوتری امنیت بالایی دارند و امروزه تقریباً همه افراد از این نوع کلیدها استفاده می‌کنند. با این دستگاه کلیدهای کامپیوتری به‌راحتی و به‌سرعت ساخته می‌شوند.

دستگاه سی ان سی کلیدهای اتوماتیک

کلیدهای موتوری و ماشینی از جمله کلیدهای اتوماتیک هستند و ساخت این نوع از کلیدها دقیق‌تر و ظریف‌تر است و امکان ساخت آن‌ها با استفاده از دستگاه‌های قدیمی امکان‌پذیر نیست.

ساخت این نوع از کلیدها با دستگاه سی ان سی امکان‌پذیر است. برای ساخت کلید با این دستگاه شماره شاسی از مشتری گرفته می‌شود و سپس کد تراشه از شرکت سازنده دریافت می‌شود و کلید را می‌سازند.
سمبه

برای ساخت بدنه قفل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مته

برای سوراخ کردن بخش‌هایی از قفل مانند دسته و پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این کار میخی را از دسته و پایه به حالت چرخنده عبور می‌دهند و سوراخ را ایجاد می‌کنند.
انواع سوهان

برای صیقل دادن و شکل دادن طرح بر روی قفل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سندان

از جنس فولاد است. یک نوع فلز حرارت دیده را روی سندان قرار می‌دهند و با پتک آن‌قدر می‌کوبند تا به شکل دلخواه دربیاید. برخی از سندان‌ها در کنار دیواره خود امضا دارند و قلم‌زنی شده‌اند.
گیره

از دو فک تشکیل می‌شود و به کمک یک دسته باز و بسته می‌شود. از این وسیله به‌منظور قطعه‌ای که کلید ساز قصد کار کردن روی آن را دارد استفاده می‌شود. بهترین گیره‌ها از جنس فولاد هستند. برای ساختن کلیدهایی با ابعاد متفاوت باید از گیره‌هایی در ابعاد مختلف استفاده کنید.
مته کمانک

یک نوع مته دستی است که کار آن شبیه به خراطی است.
اسکنه

یک نوع قلم است که از طریق ضربه چکش عملیات تراش را انجام می‌دهد و برش‌های متفاوتی را شکل می‌دهد.
چکش

برای شکل دهی به انواع فلزات مانند آهن و فولاد استفاده می‌شود.
انبر دست

برای نگه داشتن آهن داغ استفاده می‌شود تا کلید ساز بتواند به آن ضربه بزند. دسته انبر دست از جنس عایق حرارتی ساخته می‌شود.
قلاویز

برای ساخت و تولید پیچ‌های بزرگ استفاده می‌شود.
توپه

از توپه برای ساخت دهانه قفل در شغل کلید سازی استفاده می‌شود. درون قفل بخشی شبیه نشیمنگاه وجود دارد تا قفل بتواند جا بیفتد. با چرخش توپه پله ایجاد می‌شود تا قفل خیلی پایین نرود و بتواند در جای درستی قرار بگیرد.
کوره زغال

فلز مورد نظر برای نرم شدن باید تحت حرارتی با دمای 1000 تا 1100 درجه قرار بگیرد. به همین دلیل به یک کوره نیاز است. سوخت کوره به وسیله زغال تأمین می‌شود.
حدیده

حدیده ابزاری است که برای ساخت پیچ‌های کوچک درون قفل استفاده می‌شود.
انبر

قلم گیر، قطور گیر و یا نازک گیر انواع انبرهایی هستند که در آهنگری استفاده می‌شوند و در دسته ابزار قفل و کلید سازی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پایه وادار

همان سنبه است با این تفاوت که سر آن گرد نیست و مستطیل شکل است و برای ساخت پایه قفل استفاده می‌شود.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.