انواع کلید قفل و کاربرد های آن

انواع کلید قفل و کاربرد های آن

کلید قفل

انواع کلید قفل و کاربرد های آن, کلیدهای امروزی، ظاهری کوچکتر از کلیدهای قدیمی پیدا کرده اند، تا به‌ راحتی در جیب جا شوند. جاکلیدی‌های قفل‌ها هم باریک تر از گذشته شده اند. باید ظاهر کلیدها کلی با گذشته فرق کرده باشد! بیایید نگاهی بیندازیم به انواع کلید قفل که امروزه در دست همه‌ی ما چندتا از آن‌ها دیده می‌شود و درهای مختلف را با آن‌ها باز می‌کنیم.

کلیدهای خانگی

تمامی خانه ها قفل و کلید دارند ، پس با این حساب می توانیم بگوییم بیشترین استفاده را این نوع کلید ها دارند. با این‌ که یک سری کلیدها ممکن است شکل متفاوتی داشته باشد، اما قسمت باریک کلید که داخل قفل می‌نشیند، حالتی لبه‌دار دارد که بین ۲ الی ۵ لبه در آن دیده می‌شود. این لبه‌ها یا برآمدگی باعث منحصربه‌فردی کلید، و تطابق آن با قفل در خانه‌ی شما و افزایش امنیت می‌شود. به‌همین دلیل است که برای باز کردن در خانه‌تان، می‌توانید فقط از کلید خودتان استفاده کنید.

سوئیچ ماشین

با کمک سوئیچ خودرو در ماشین را باز و بسته و همچین روشن و خاموش می کنیم. قفل سوییچ زیر فرمان و درست جلوی دست راننده است. پس از این‌که این کلید در جای خود قرار بگیرد و چرخانده شود، برق خودرو تامین می‌شود. سوئیچ نیز مانند هر کلید دیگری فقط برای یک خودرو مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع کلید قفل و کاربرد های آن

انواع کلید قفل و کاربرد های آن

کلید ضدسرقت؛ یکی دیگر از انواع کلید قفل

به این کلیدها، ایموبلایزر هم گفته می‌شود که در خودروها هم وجود دارد. این قفل ها در حال حاضر هوشمند ترین نوع قفل کلیدی هستند که در بازار موجود می باشد. با کم شدن امنیت و افزایش سرقت، این قفل‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند چون آرامش خاطر افراد را تامین می‌کنند. از این قفل‌ها برای بستن درب ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی استفاده می‌شود. این قفل‌ها مجهز به منبع تغذیه‌ای جداگانه هستند که انرژی مورد نیازشان را تامین می‌کند و اگر برق ساختمان قطع شود، به کارشان ادامه می‌دهند. هیچ سارقی نمی‌تواند این قفل‌ها را باز کند.

شاه کلید 

انواع کلید قفل و کاربرد های آن

یکی دیگر از انواع کلید قفل شاه کلید است. این کلید ها می توانند چند تا قفل را باز کنند به همین جهت به آنها شاه کلید گفته می شود. در ساختمان‌هایی که چندین واحد وجود دارد، مسافرخانه‌ها و هتل‌ها، شاه‌کلید وجود دارد. این کلیدها معمولا دست صاحب یا مدیر ساختمان هستند که در مواقع نیاز، بتوانند درها را باز کنند.

کلید کارت

این روزها درب خیلی از اماکن مانند اتاق‌های هتل، بدون کلید معمولی و با کارت باز می‌شوند. البته برای استفاده از این کارت‌ها، قفل در نیز باید کارتخوان باشد. پس از قرار گرفتن این کارت در کارتخوان، بارکد آن خوانده می‌شود و در صورت تطابق، در باز می‌شود. امنیت این نوع درهای هوشمند بسیار بالاست.

کلید کامپیوتری

نسل جدید کلید قفل‌هایی که وارد بازار شده اند، کلیدهای کامپیوتری هستند. در ساخت انواع کلید کامپیوتری، به‌جای دنده‌های ریز و درشتی که روی کلیدهای عادی می‌بینیم، حفره وجود دارد. این کلیدها طوری ساخته شده‌اند که بتوان گفت امنیت این کلیدها بیشتر از کلیدهای معمولی است؛ اما باید این را در نظر بگیرید که این روزها تکثیر کلیدهای کامپیوتری هم بسیار ساده شده و متاسفانه برخی از این کلیدها ممکن است به چندین قفل بخورند. پس اگر تصمیم گرفته‌اید که کلید خود را عوض کنید و برایتان سوال پیش آمده که کلید کامپیوتری بهتر است یا کلید معمولی، می‌توان گفت که از نظر امنیت فرق چندانی ندارند.

آشنایی با چند مدل قفل

حال که کلیدها را بررسی کردیم، بهتر است نگاهی به قفل‌ها هم بیندازیم.

قفل ساختمانی

قفل مغزی دستگیره دار: این قفل توکار است و داخل در جاسازی می‌شود. آن را می‌توان با انواع کلید بازوبسته کرد.

قفل مغزی بدون دستگیره: معمولا در انباری‌ها و پشت‌بام‌ها از این مدل قفل‌ها استفاده می‌شود. این قفل‌ها یک طرفه هستند و فقط از یک سوی در می‌توان آن‌ها را باز و بسته کرد.

قفل مغزی شاخدار: درهای کشویی ساختمان معمولا ازاین نوع قفل ها استفاده می شود.

قفل مغزی سرویس بهداشتی: برای این قفل‌ها از کلید استفاده نمی‌شود؛ در عوض دستگیره‌ی در با چرخیدن نقش کلید را ایفا می‌کند. همچنین، امکان قفل کردن آن‌ها از بیرون وجود ندارد.

قفل مغزی کامپیوتری:  این قفل‌ها، کارت را اسکن می‌کنند و در صورت تطابق با اطلاعاتی که به آن‌ها وارد شده درب را باز می‌کنند. امروزه در اکثر هتل‌های لوکس از این نوع کلید قفل استفاده می‌شود.

قفل دکمه‌ای 

قفل دکمه‌ای، قفلی هوشمند و بسیار پرکاربرد است که در ساختمان‌های مختلفی به‌کار می‌رود.

این قفل دو بخش دارد: مکانیکی و الکترونیکی.

بخش برقی آن که یک دکمه دارد، در را باز می‌کند. بخش مکانیکی هم برای زمانی استفاده می‌شود که برق دستگاه از کار بیفتد. دکمه‌های به‌کار رفته در این قفل‌ها هوشمند است و اگر گم شود، صاحب قفل می‌تواند رمز آن را پاک کند و یک رمز جدید فعال کند. این قفل‌ها به سیم‌کشی نیاز ندارند و ضریب امنیتی‌ شان بسیار بالا میباشد.

ودر آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


 

تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی

کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی لواسانات, امداد کلید لواسان رودبارانی,  الو کلید لواسان , الو کلید , الوکلید

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.