انواع دستگاه های کلید سازی

انواع دستگاه های کلید سازی

کلید سازی چیست؟

انواع دستگاه های کلید سازی , یکی از کسب و کارهای جذاب، کلید سازی است!ما در امداد کلید لواسان رودبارانی اقدام به فروش و اجرای سیستم دزدگیر و دوربین مداربسته.در اقصی نقاط ایران می‌نماییم،همچنین تیم های نصب حرفه ای در تهران و لواسان داریم.

کلید سازی یک روش بسیار محبوب در سراسر کشور برای ساخت کلید است. این کار را می توان با ایجاد یک کپی از یک کلید موجود یا به طور کلی ساختن یک کلید جدید انجام داد.

خدمات کلید سازی ممکن است به دلایل مختلفی مورد نیاز باشد که عبارتند از:

کلید های یدکی      انواع دستگاه های کلید سازی 

همه ما انسان هستیم و گاهی اوقات ممکن است بی توجه باشیم و در این بی احتیاطی، گاهی اوقات می توانیم کلید خانه، در، ماشین و گاوصندوق خود را گم کنیم.

تصور کنید که از سر کار به خانه بر می‌گردید و متوجه می ‌شوید که کلیدتان نزد شما نیست. و بدتر از آن نمی توانید به یاد بیاورید که کجا یا چگونه آنها را از دست داده اید. آنچه در پی می آید لحظاتی از وحشت و درماندگی خالص است.

برای جلوگیری از این اتفاق، ساخت کلیدهای یدکی پشتیبان همیشه هوشمندانه است. آن ها می توانند در چنین شرایطی مفید باشند، مشروط بر اینکه آن ها را ایمن و محافظت کنید نه اینکه آن ها را در نقاط معمولی مانند زیر تشک یا گلدان پنهان کنید که سارقان به راحتی آنها را پیدا کنند.

انواع دستگاه های کلید سازی

جلوگیری از آسیب

مانند هر چیز ملموس، کلیدها به مرور زمان فرسوده می شوند. آنها از برنج یا مخلوط نیکل و برنج ساخته شده اند و ممکن است به دلیل استفاده طولانی مدت آسیب ببینند.

کلیدهای آسیب دیده ممکن است به دلیل شکستگی در قفل گیر کنند و باعث قفل شدن شوند، بنابراین، بهتر است که سلامت کلید خود را بررسی کنید، یک کلید یدکی برای مواقع اضطراری داشته باشید و کلیدها را به طور متناوب تغییر دهید تا به میزان قابل توجهی دوام داشته باشند.

دادن دسترسی به دیگران

اگر می‌خواهید اجازه دسترسی به افراد دیگر را بدهید، ممکن است لازم باشد کلید را برش دهید و کپی کنید. مثلاً از یک کلید برای افراد خانواده کپی کنید.

لوازم مورد نیاز کلید سازی

  • دستگاه کلید برش
  • کلید اصلی
  • کلید خالی یا خام

دستگاه های کلیدسازی چگونه کار می کنند؟

حقیقت این است که با پیشرفت تکنولوژی قفل سازی، استفاده از ماشین های کلیدسازی سریع تر و آسان تر شده است. این خبر بسیار خوبی برای قفل سازهای کارآموز است!

ماشین های کلید برش بر اساس اصل “کپی” کار می کنند. همانطور که دندان های یک کلید را با دستگاه کلید برش ردیابی می کنید، بخش جداگانه ای از دستگاه به طور همزمان دندان های ماکت را در کلید خالی که در حال برش است می سایید.

چگونگی کار با دستگاه برش کلید

ابتدا سعی کنید کلید خالی را انتخاب کنید که از نظر ظاهری مشابه کلید اصلی است. کلید اصلی را در ویس (Vise) اول قرار دهید و مطمئن شوید که دندانه ها قابل رویت و رو به بالا هستند. سپس باید کلید خالی را در ویس دوم قرار دهید. این جایی است که تیغه برش قرار دارد. اطمینان حاصل کنید که هر دو کلید محکم بسته شده اند و در طول فرآیند برش حرکت نمی کنند.

قبل از روشن کردن دستگاه، حتماً درپوش محافظ را ببندید. پس از روشن شدن، دستگاه شما به طور خودکار سرعت و زاویه چرخش چرخ برش را تشخیص می دهد.

به سادگی دندانه ها و شیارهای کلید اصلی را ردیابی کنید و پس از اتمام کار، دستگاه را خاموش کنید. از یک برس سیمی برای حذف هرگونه زباله و جلا دادن لبه های زبر استفاده کنید.

مطمئن شوید که لبه های تیز روی کلید وجود ندارد. آخرین کاری که اکنون می خواهید انجام دهید این است که یک کلید تیز را وارد قفل کنید و به قفل آسیب جبران ناپذیری وارد کنید. مخصوصا الان که دوتا کلید داری!

دو کلید را در کنار هم مقایسه کنید. آیا آنها مطابقت یکسانی دارند؟ اگر یکی هستند، پس کلید شما آماده است. با این حال، اگر در مورد طرح کلی کلید جدید شک دارید، کلید اصلی را دوباره وارد کنید، یک کلید خالی دیگر بردارید و سعی کنید با استفاده از روش مشابه، کلید دقیق تری ایجاد کنید.

انواع دستگاه های کلید سازی

دستگاه های کلید سازی انواع مختلفی دارند و برای ساختن کلیدهای جدید یا کپی از کلیدهای موجود استفاده می شوند. هنگامی که به درستی مورد استفاده قرار می گیرند، دستگاه های ایمن، مؤثر و دقیقی هستند که در عرض چند دقیقه کلید را تولید می کنند.

ماشین‌های کلید سازی سبک‌ های مختلفی دارند که هر کدام به نوع خاصی از کلید اشاره می‌کنند: کلید خانه، کلید امنیتی، سوئیچ ماشین و غیره.

برخی از موارد رایج مورد استفاده عموما عبارتند از:

دستگاه های کلید سازی دستی

دستگاه های کلید برش دستی همانطور که از نام آن پیداست به صورت دستی کار می کنند و از کم دقت ترین نوع هستند.

آن ها توسط اپراتور کار می کنند به این صورت که کلید الگو و کلیدی را که قرار است روی هم بریده شوند، محکم می کند، پس از آن دستگاه به صورت دستی مشخصات روی کلید کپی را ردیابی می کند تا شکل یکسانی به دست آورد.

دستگاه های کلید سازی لوله ای

کلیدها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند. برخی لوله ‌ای شکل، برخی استوانه ‌ای هستند که دارای کمان و تیغه ای بلند هستند و برخی نیاز به یک جیب برای بریدن دارند.

انواع مختلفی از ماشین‌ های کلید سازی برای کمک به کپی کردن این کلیدهای شکل خاص وجود دارد که به ترتیب عبارتند از: ماشین‌های برش لوله‌ای، استوانه‌ای، و برش کلید.

دستگاه های کلید سازی لیزری

دستگاه های برش کلید لیزری مانند دستگاه های اتوماتیک کار می کنند، با این تفاوت که به جای استفاده از تیغه برای برش کلیدها، درست حدس زدید از لیزر استفاده می کنند. آن ها دقت زیادی ارائه می دهند و برای بسیاری از سیستم های کلیدی با امنیت بالا استفاده می شوند.

و در آخر

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم رو برده باشید.

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس:

09102842431

09125102431

02122598544

اینستاگرام: emdadkilid_lavasan

آدرس دفتر مرکزی: تهران, لواسان, بلوار امام, بعداز پمپ بنزین, جنب داروخانه ۷

مدیریت: اسماعیل رودبارانی


کلید , کلید سازی , ساخت کلید , کلید سازی در تهران , کلید سازی در لواسان , قفل و کلید سازی , نصب دوربین , نصب جک پارکینگی , کلید سازی شبانه روزی لواسان , کلید سازی لواسان , کلیدسازی , کلیدسازی لواسان , قفل باز کنی در لواسان , باز کردن قفل , کلید ساز , کلید ساز لواسان , کلید ساز در لواسان , کلید سازی شبانه روزی لواسانات , کلیدسازی لواسان, کلید سازی در لواسان, بهترین کلیدسازی لواسان, باز کردن درب خودرو لواسان, باز کردن در گاوصندوق لواسان, بازکردن درب ضد سرقت لواسان, بازکردن قفل لواسان, تعویض قفل لواسان, تعمیر قفل لواسان, کلیدسازی سیار لواسان , ساخت انواع سوئیچ لواسان, ساخت و تعمیر ریموت لواسان, ساخت سوئیچ یدک لواسان, ساخت و تعمیر دزدگیر لواسان, امداد کلید لواسان, خدمات کلید سازی امداد کلید در لواسانات, کلید سازی شبانه روزی لواسانات, کلیدسازی شبانه روزی، الو کلید لواسان, الو کلید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.